Başarılı futbolcu Messi'nin eşi Antonela Roccuzzo, kendisine hayran bıraktı! Böyle hanımcılık görülmedi! Başarılı futbolcu Messi'nin eşi Antonela Roccuzzo, kendisine hayran bıraktı! Böyle hanımcılık görülmedi!

Dünya üzerindeki tüm futbolseverlerin ilgiyle takip ettiği Dünya Kupası'na 2022 yılında Katar ev sahipliği yaptı. Turnuva için yeni ve modern stadlar inşa eden ve milyarlarca dolar harcayan Katar, aynı başarıyı sahada gösteremedi. Senegal, Hollanda ve Ekvador ile aynı grupta mücadele eden Katar, 3 maçını da kaybetti ve rakip ağları sadece 1 kez havalandırarak turnuvaya veda etti.

2022 Dünya Kupası'nın ev sahibi olan ve A grubunda yer alan Katar son maçını Hollanda ile oynadı. Turnuvanın açılış maçında da boy gösteren Katar, rakipleri karşısında varlık gösteremedi. Grubun favorisi olan Hollanda maçı ile son kez yeşil sahaya çıkan Katar, zaten ilk 2 maçını da kaybederek Dünya Kupası'ndan elenmesi garantilenen ilk takım olmuştu. Katar Hollanda ile oynadığı son maçınıda da rakip ağları havalandıramadı ve sadece 1 golle Dünya Kupası defterini kapattı. 

Ev sahibi olması dolayısıyla 2022 Dünya Kupası'nda ilk maçı oynayan Katar, bu mücadelede Ekvador ile karşı karşıya geldi. Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Enner Valencia'nın golleyle bu mücadeleyi Ekvador 2-0 kazandı. 

Katar ikinci maçında ise Senegal'i ağırladı. Bu mücadele Katar'ın Dünya Kupası Grup aşamasında attığı ilk ve tek gole sahne oldu. Katar'da gol sevinci yaşayan tek oyuncu da böylelikle Mohammed Muntari oldu. Ancak bu maçı da Senegal 3-1 kazandı. 

İlk iki maçını kaybederek gruptan çıkma şansını da yitirmiş olan Katar, son maçını ise A grubunun favori takımı Hollanda ile oynadı. Dünyanın uluslararası alanda en büyük futbol organizasyonuna ev sahipliği yapan Katar, bu maçı da 2-0 kaybetti. Böylelikle ev sahibi ekip 1 puan dahi alamada Dünya Kupası'na grup aşamasından veda etti. 

Dünya futboluna bakıldığında Katar zaten iddialı bir konumda değil. Ancak futbolseverler ev sahibi olmanın avantajıyla, en azından açılış maçında Katar'dan biraz daha gayret bekliyordu. Gücü nispetinde maçlar oynamaya çalışan Katarlı futbolcular, ne yazık ki gol yollarında etkili olamadıkları gibi, rakiplerini durdurmakta da başarılı olamadı. Sonuç olarak ev sahibi de olsa, Katar 2022 Dünya Kupası'na veda eden ilk takım oldu.