Son yıllarda artan fiyatlar evlenecek gençlerin önünde büyük bir engel oluşturuyor. Enflasyon artışı küresel piyasalardaki kur Yükselişi derken ev kurmakta neredeyse imkansız bir hale geldi. Gençleri evlenmeye teşvik edebilmek amacıyla yeni açıklamalar gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan faizsiz kredi uygulaması ile gençlere umut ışığı oldu. 150.000 TL faizsiz kredi verileceği belirtilirken ödemelerin ne zaman yapılacağı ise en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte 150.000 TL faizsiz kredi ödemeleri hakkında merak edilenler…

FİNANSMAN NEREDEN SAĞLANACAK?

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Evlenecek gençlere yönelik yapılan faizsiz kredi açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. 150.000 TL tutarında faizsiz kredi verileceği belirtilirken ödemelerin Aile ve Gençlik Bankası aracılığı ile yapılacağı vurgulandı. Şartları sağlayan ve başvuruda bulunan gençlere 150.000 TL faizsiz kredi verileceği belirtilirken ödemelerin ne zaman yapılacağı en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

13 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde gençlere ve verilen vaatler arasında yer alan faizsiz kredi desteği hakkında araştırmalar devam ediyor. Kredi teklifi için geri sayım devam ederken evlenecek çiftlerde merakla yapılacak ödemeleri bekliyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda ödemelerin yıl sonunu bulacağı belirtildi. Ekim ayından sonra hızlı bir şekilde faizsiz kredi dağıtımı yapılacak.

150.000 TL’LİK KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ev kuracak gençlere verilecek 150.000 TL'lik kredi desteğinin 2 yıl geri ödemesiz olduğu belirtirdi. 2 yılın ardından yapılacak ödemeler için çiftlere 48 aya kadar vade seçeneği sunuluyor. Bu ödemelere yalnızca evlenecek çiftlerin başvuru yapabileceği vurgulandı.