EYT’de staj mağdurlarını ilgilendiren kritik detaylar ortaya çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından EYT konusunda yapılan düzenlemelerde sona gelindiği ifade edilirken konuya ilişkin ortaya çıkan yeni detaylar ise dikkat çekiyor. Özellikle EYT’de staj mağdurlarına ilişkin gelen yeni açıklamalar gündem oldu. 

EYTADER Başkanı Nalan Esmeray tarafından konuya ilişkin kritik birçok detay aktarıldı. Kamuoyu gündeminde uzun süredir yer alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında yapılan yeni düzenlemenin yıl sonunda yasalaşması bekleniyor. Düzenleme hakkında ortaya çıkan yeni detaylar ise dikkat çekiyor. 

EYT’DE STA SORUNU ÇÖZÜLECEK Mİ?

eytde-milyonlari-ilgilendiren-detay-aciklandi-eytde-staj-sorunu-cozuluyor-eyt-meselesinde-s (2)

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda yapılan yeni çalışma kapsamında birçok mağduriyetin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Yaşın geri çekilmesinin yanı sıra staj sigortasının da sayılmasına dair talepler bir hayli artmış durumda. Konuya ilişkin yeni bir açıklama ise EYTADER Başkanı Nalan Esmeray tarafından açıklandı. 

Tamamen kendi fikri olduğunun altını çizerek, bakanın staj ile ilgili yaptığı açıklamalara da dikkat çekerek böyle bir düzenleme olabileceği yönünde beklentilerini aktardır. Özelikle 1999 yılı öncesinde EYT kapsamında staj mağduriyetinin olduğuna dikkat çekildi. Meslek liselerinin önemli bir mağduriyeti olduğuna işaret eden Esmeray, bu mağduriyetin giderilmesi için kapsamlı bir çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu aktardır.

EYT NE ZAMAN ÇIKACAK, EYT’DE SON DURUM NE?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda tek formül üzerinde çalışma yapıldığını ve söz konusu çalışmalarda artık sona gelindiğini aktardı. Çalışmaların resmiyet kazanıp yasalaşmasının ardından hedef ise Ocak 2023’te EYT sorusunun tamamen çözülmesi oldu. 

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

Aralık ayında Meclis’e gelerek yasalaşması beklenen EYT konusunda önemli çözümler sunulacak. Türkiye’de milyonlarca kişinin mağdur olduğu EYT konusunda yapılacak yeni çalışmanın detayları ise yavaş yavaş belli oluyor. Staj sürelerinin sayılmasına dair çalışma olup olmadığı ise merak ediliyor. EYT’de heyecanlı bekleyiş sürüyor.