Zam geldi, Bakan Yanık SED ödemesi alanlara seslendi! Zam geldi, Bakan Yanık SED ödemesi alanlara seslendi!

Yeni yılda zamlı maaşların hesaplara ocak ayında yatacağının açıklanmasıyla birlikte gözler bu sefer emekli promosyon ücretlerine çevrildi. Emekli promosyon ödemeleri konusunda öne çıkmak isteyen bankalar, birbirleri arasında yoğun rekabet yaşamaya devam ediyor. Emekli promosyon ödemelerinde özellikle EYT yasasının yürürlüğe girmesine az bir zaman kala bankalar güncel kampanyalarını duyurmaya hazırlanıyor. 2023 Emekli promosyonları kaç lira oldu sorusunun yanıtını arayanlar bankaların hazırladığı yeni rakamları duyunca kulaklarına inanamıyor.

Bankaların Emekli Promosyonu Ne Kadar?

Yeni yılda emekli maaşları dahil tüm aylıklarda artış yaşandıktan sonra gözler bankalara çevrildi. Özellikle yakın zamanda emekli olma hakkı kazanacak yaklaşık 2 buçuk milyon EYT’li ile birlikte bankalar büyük bir yarışa girecek. EYT’lileri kendi bünyesine çekmek isteyen bankalar, özellikle en büyük kozları promosyon ödemelerinde limitleri yükseltmeye hazırlanıyor. Ocak ayında çoğu banka promosyon ücretlerini duyurdu. Ek ödemelerle birlikte emeklilere nakit kazanç sağlayan bankaların emekli promosyon kampanyalarında açıkladıkları güncel rakamlar merak ediliyor.

23.000 TL Beklentisi Oluştu

eytden-emekli-olacaklarin-gozu-promosyonda-bankalar-23000-tl-nakit-odemelere-baslayabilir (2)

EYT yasasıyla birlikte 2 milyondan fazla kişinin emekliliğe hak kazanması bankaların da iştahını kabarttı. Bu bankaların yeni emekli maaş müşterileri kazanmak için güncel olarak 7 bin 500 TL seviyesinde olan promosyonları 23 bin TL’ye kadar çıkarttığı iddia ediliyor. Kulislerde yer alan bilgilere göre emekli maaş promosyonlarında yeni müşterilere 23 bin liraya varan nakit promosyon ödemeleri yapılacak. Şu anda bankalar arasındaki rekabet devam ederken özellikle EYT yasasının kesinleşmesiyle birlikte bankaların yeni promosyonları açıklamaları bekleniyor.

En Yüksek Promosyon Veren Bankalar

Ocak ayında açıklanan emekli maaş promosyonu kampanyasına göre en fazla nakit ödeme yapan bankalar belli oldu. QNB Finansbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank emekli müşterilerine en fazla 5 bin TL promosyon veriyor. Garanti BBVA emekli maaşını taşıyanlara 6 bin nakit, kredi kartı çıkarıp otomatik ödeme talimatı verenlere 1.500 TL bonus veriyor. ING ve TEB ise direkt 7 bin 500 TL nakit promosyon ödemesi yapıyor.