Türkiye’de 2023 yılında milyonlarca emekli için yeni birçok düzenleme yapıldı. Yeni yılda emekli olacak pek çok kişinin maaşları ve alacakları tazminat oranlarında artış görülüyor. Bunlara ek olarak ayrıca bankaların emeklilere nakit promosyon fırsatları da devam ediyor.

Türkiye İş Bankası üzerinden tüm SGK emeklilerine yapılacak promosyon ödemeleri kapsamında tutarlar ise 7.500 TL’ye kadar yükseldi. Emekli maaşını 3 yıllığına İş Bankası’na taşımayı taahhüt edenlerin söz konusu fırsattan yararlanması sağlanacak.

EYT EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU NE KADAR?

EYT düzenlemesinde sona gelinmesinin ardından yeni yılda emekli olacak pek çok vatandaş ne kadar emekli promosyonu alacağını araştırmaya başladı. Bir yandan EYT maaş ve tazminat hesaplamaları yapılırken, diğer yandan bankaların promosyon yarışları da devam ediyor.

Meclis’te kabul edilmesinin ardından EYT’nin yürürlüğe girmesiyle birçok kişi emekli olabilecek. Bu kapsamda yasanın yürürlüğe girmesiyle bankaların emekli maşa promosyonlarını da 25 bin TL gibi seviyelere de çıkarabilecekleri iddia ediliyor.

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

İŞ BANKASI EMEKLİ PROMOSYON ORANLARI

eytliler-de-yararlanabilecek-7500-tl-ek-odemeler-hesaba-geciyor-is-bankasindan-tum-emeklile (2)

Türkiye İş Bankası ve SGK arasında yapılan anlaşma ile 1 Kasım 2022 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında geçerli promosyon miktarları belli oldu. İlk emekli maaş ödemesi için İş Bankası’nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını taşıyanlar 7.500 TL’ye varan emekli promosyonu alacak.

3.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlar 4.500 TL, 3.500 TL ve 7.500 TL arasında maaş alanlar 5.250 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL arasında maaş alanlar 6.750 TL ve 10.000 TL üzerinde maaş alanlar ise 7.500 TL emekli promosyonu alacak.

EYT’LİLERE EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU

EYT kapsamında emekli olacak vatandaşların da bankaların emekli promosyonlarından yararlanmaları hedefleniyor. Bu kapsamda bankaların yakın zamanda EYT’liler için emekli promosyonlarını 25 bin liralara kadar çıkarabilecekleri ifade ediliyor. Ancak şu an için konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.