Yükselişe geçen maliyetler, halkın maddi durumunu olumsuz etkilerken, faturalar adeta bir baş belası haline geldi. Bu sefer devlet, elektrik fatura yardımlarıyla vatandaşların yüzünü aydınlattı. Düşük geliri olan ve yardıma ihtiyaç duyan ailelere sunulan maddi destekler dikkat çekerken, fatura ödeme konusunda sıkıntı yaşayanlar bu yardımlarla biraz olsun nefes alıyor. 135 TL'nin üstünde fatura ödeyenler, 260 TL'lik yardımı alabilecekler. PTT şubelerinden yardımlarınızı hemen alın. İşte, elektrik fatura yardımları hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılar…

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Devletin sağladığı bu yardımlar dikkatleri üzerine çekerken, elektrik fatura yardımı, en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Çeşitli kategorilerde sunulan bu yardımlar kapsamında, ihtiyaç sahibi ve düşük geliri olan ailelere elektrik fatura yardımı sunuluyor. Aile başına yapılan fatura yardımları, PTT aracılığıyla ailelere ulaştırılıyor. Bu yardımlar kapsamında, 135 TL'nin üzerinde elektrik faturası ödeyenler, kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT'den yardımlarını alabilecekler.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDE YAPILACAK

Devletin sağladığı bu elektrik fatura yardımları, ailedeki kişi sayısına bağlı olarak yapılmaktadır. Bu çerçevede, tek kişilik aileler için 130,09 TL, üç kişilik aileler için 173,46 TL, dört kişilik aileler için 216,82 TL ve beş kişilik aileler için 260,19 TL yardım sağlanıyor.

Elektrik kullanım türüne bağlı olarak değişken miktarlarda yardım sağlanırken, başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağı belirtildi. Ayrıca, kronik hastaların elektrik tüketim yardımı alabilmek için bulundukları bölgedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurabileceği belirtildi. Başvuruların onaylanması durumunda, ödemelerin PTT üzerinden yapılacağı ifade edildi.