Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı! Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı!

Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru para piyasaları ile altın piyasasında yaşanan olumsuz gelişmeler, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de yüksek oranlı zamların duyurulmasına sebep oldu. O dönem içerisinde iki hatta üç katına kadar yükselen sıfır kilometre araç fiyatları, ikinci el otomobil fiyatlarını da doğrudan etkiledi. Bu durumu kendi lehlerine çevirmek isteyen bazı kötü niyetli kimselerin piyasada ki varlıkları da fiyatların katlanmasına sebep olan faktörler arasında yer aldı. 

Yeni döneme girilmesi ile birlikte etkisini daha da arttıran çip krizi, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan araç modellerinde daha da fahiş rakamların ortaya çıkmasına sebep oldu. Bu durum yeni dönemde kendi aracına sahip olmanın planlarını yapan tüketicileri hayal kırıklığına uğratırken sektörde de uzun yıllar sonra üst seviyelerde bir durgunluğun yaşanmasına aracılık etti. 

Uygun fiyatlar karşısında araç sahibi olmanın nerede ise imkansız olarak görüldüğü şu günlerde devreye giren Fiat, müşteri potansiyelini kaybetmemek adına yeni bir kredi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Marka, gözde araç modellerinden olan Egea için düzenlemiş olduğu yeni kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

FIAT’TAN EGEA KREDİ KAMPANYASI DUYURUSU!

fiattan-sonbahar-kampanyasi-egea-serisinde-faizler-yuzde-199a-indi-son-tarih-30-kasim-2022 (2)

Hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde bulunan vatandaşlar tarafından sıklık ile tercih edilen araç üreticilerinden olan Fiat, kasım ayına girilmesi ile birlikte yeni bir kampanyanın duyurusunu yaptı. En çok tercih edilen modellerinden olan Egea için düzenlemiş olduğu yeni kredi kampanyası kapsamında faiz oranını yüzde 1,99’a düşürdüğünü belirten Fiat, azami vade sayısını da 36 ay olarak belirledi.

FIAT EGEA KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

Fiat, yeni Egea kredi kampanyası kapsamında bütçesine destek verilmesini isteyen vatandaşlar için örnek hesaplama tablolarını da yayınladı. 

Birinci hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 150.000 TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: %1,99
  • Taksit tutarı: 6.355 TL

İkinci hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 250.000 TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: %1,99
  • Taksit tutarı: 10.592 TL