Senelerdir düzenlenen FIFA Dünya Kupası, bu sene Katar’da düzenlendi. 20 Kasım 2022 tarihinde karşılaşmalara başlayan Dünya Kupası takımları, bu sene resmen ezber bozdu. Fas’ın tarihte ilk kez büyük bir başarı kat etmesi, Cristiano Ronaldo’nun sahayı gözyaşları içinde terk etmesi, Zeynep Bastık’ın tek Türk şarkıcı olarak organizasyonda sahne alması ve daha pek çok önemli gelişmeye şahitlik eden Dünya Kupası, final maço ile de adeta nefesleri kesti. 

2018 yılında düzenlenen Dünya Kupası’nın final maçında Hırvatistan’ı 4- 2 mağlup ederek şampiyon olan Fransa, bu sene de finale kalmayı başardı. Final maçında Arjantin ile karşı karşıya gelen ve sürpriz bir şekilde skoru 3- 3’e getiren Fransa, penaltı atışlarında başarılı olamayarak kupayı Arjantin’e kaptırdı. Messi’li Arjantin’in 2022 Dünya Kupası’nı kazanması spor camiasında coşku ile karşılanırken kupa töreni sonrasında ortaya çıkan görüntüler herkesi şaşkına çevirdi. 

Dünya Kupası’nın madalya töreninin ardından sahaya inen ve Arjantinli futbolcular ile fotoğraflar çektiren, kupayı eline alarak poz veren ve özellikle de Messi’nin resmen peşinden koşarak büyük eleştirilen alan Türk Şef Nusret Gökçe, sosyal medyada gündem oldu. Gökçe’nin FIFA kurallarını ihlal edip etmediği araştırılırken ünlü şefe ilişkin bir karar da ABD’den geldi. 

FIFA KURALLARINI ÇİĞDENİ!

fifa-kurallarini-cignedigi-kesinlesen-nusrete-ters-kose-abd-futbol-turnuvasindan-men-edildi (2)

Cristiano Ronaldo'yu ilk 11'e almayan teknik direktöre tepki! “Elinde baston ile yürüse bile yedekte bırakamazsın!” Cristiano Ronaldo'yu ilk 11'e almayan teknik direktöre tepki! “Elinde baston ile yürüse bile yedekte bırakamazsın!”

Sahaya inerek futbolcular ile fotoğraf çektiren ve Dünya Kupası’nı futbolcuların ellerinden alarak onun ile poz veren Nusret Gökçe’nin, FIFA Başkanı Gianni Infantino ile yakınlığı sayesinde bu imtiyazlara sahip olduğu düşünülürken Gökçe’nin FIFA kurallarını ihlal ettiği ortaya çıktı. 

FIFA’nın resmi internet sitesinde yer alan ve Gökçe’nin yanlış hareketler sergilediğini gözler önüne seren o kural ise şu şekilde: “Orijinal FIFA Dünya Kupası sadece galipler, eski galipler ve devlet başkanları tarafından tutulabilir.”

ABD’DEN NUSRET İÇİN MEN KARARI!

FIFA Dünya Kupası’nın finalinde sergilediği hareketler ile dünya basınında gündem olan Nusret’e, ABD’den bir haber geldi. Gökçe’nin ABD’nin futbol turnuvalarından olan Lamar Hunt ABD Açık Kupası’ndan men edildiği öğrenildi.