Survivor 2023 yarışmacısı Walison Fonseca’nın eşi Türk çıktı! Survivor 2023 yarışmacısı Walison Fonseca’nın eşi Türk çıktı!

Sosyal medyada son zamanlarda paylaşılan fotoğraf ve videoların neredeyse tamamında filtreler kullanılıyor. Türk televizyonlarının en çok izlenen programlarından birini olan Müge Anlı ile Tatlı Sert programının başarılı sunucusu Müge Anlı da programının bir bölümünde bu konuyla alakalı eleştiride bulunmuştu. Müge Anlı programın dün yayınlanan bir bölümünde kameranın azizliğine uğradı ve filtre kullandığı ortaya çıktı. 

Sosyal medya çılgınlığı her geçen gün büyüyor. 7'den 70'e hemen herkes hayatını artık sosyal medyada yaşıyor. İnsanlar yediği içtiği dahil, gezip gördüğü yerleri dahi artık sosyal medyada paylaşmadan geçmiyor. Sosyal medya kullanıcıları özellikle kendi fototğraflarını paylaşırken ise son dönemin modası olan filtreleri sıklıkla kullanıyor. 

İnsanların bazı kusurlu gördüğü özellikleri kapatmak için kullandığı filtreleri, Türkiye'nin en tanınmış simalarından biri olan Müge Anlı da eleştirmişti. Sivri diliyle tanınan Müge Anlı, fotoğraf ve video çekerken filtre kullananların ciddi psikolojik sorunları olduğunu söylemişti. Filtre kullanımının insanların kendini beğenmemesinden kaynaklandığını düşündüğünü dile getiren Müge Anlı, bu insanların aynaya baktıklarında gördüğü kişiden memnun olmadığını söylemişti. 

Filtre kullanımının tehlikeli bir durum olduğunu söyleyen Müge Anlı, bu durumun insanları intihara dahi sürükleyebileceğini söylemişti. Filtrelerin insanların beğendiği ve kusursuz olarak görülen insan tipini değiştirdiğini söyleyen Müge Anlı, insanların doğal haliyle kendisini beğenmesinin öneminden bahsetmişti. 

Dün yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programının bir bölümünde kameranın bir anlık azizliğine uğrayan Müge Anlı'nın filtre kullandığı ortaya çıktı. Kameranın kendisini yakın çektiği anda kartlarını okurken bir anda kafasını kaldıran Müge Anlı'nın filtresi birkaç saniyeliğine gecikti. Bu anlarda Müge Anlı'nın göz altı torbaları net bir şekilde ekrana yansıdı. 

Birkaç saniyeliğine kameranın ve filtrenin azizliğine uğrayan Müge Anlı'nın bu görüntüsü dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı. Bu zamana kadar kusursuz cildi ile ekranlarda görmeye alışık olduğumuz Müge Anlı'nın göz altı torbaları ve bu bölgedeki morluklar hayranlarını şaşkına çevirdi. Dün 49. yaş gününü kutlayan Müge Anlı ekranlara bir anlığına oldukça yaşlı bir görüntü vermiş oldu. 

Bu durum sosyal medyanın da gündemine geldi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, yıllardır ekranlarda olan ve her gün ağır makyaja maruz kalan bir cildin bu kadar kusursuz olmasının imkansız olduğunu dile getirdi. Müge Anlı'nın filtre kullananlara psikolojik olarak rahatsız demesinin ardından ortaya çıkan bu olay, ünlü sunucunun eleştirilmesine neden oldu.