Çok da uzak sayılmayacak yakın geçmişte yalnızca televizyonlarda veya sinema perdelerinde “bilimsel kurgu” başlığı altında seyredilebilen içerikler, gelişen teknoloji ile birlikte hayatlarımıza dahil olmaya başladı. En basitinden yalnızca akıllı telefonların yapabildikleri dahi birçok tüketiciyi şaşırtmaya yeterken gelişen yapay zeka teknolojileri hayallerin ötesinde uygulamalar yaratmaya devam ediyor. 

Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor! Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor!

Yapay zeka kullanımı gündelik hayatın pek çok alanına etki etmeye devam ederken akıllı cihazlar üzerinden indirilebilen ve temeli yapay zekaya dayanan Lensa Al uygulaması, son dönemlerin en çok konuşulan uygulamaları arasında yer almayı başardı. Aslında 2018 yılında geliştirilen ancak “Sihirli Avatarlar” ekranını henüz erişime açmış olduğu için son iki haftadır popülerliğe kavuşmayı başarmış olan Lensa Al uygulaması, sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü. Henüz bu uygulamayı kullanmaya başlamamış olan sosyal medya kullanıcıları ise uygulamaya ilişkin bilgiler edinebilmek amacı ile araştırmalara başladı. 

LENSA AL UYGULAMASI NEDİR?

fotograflari-avatara-donusturen-lensa-al-uygulamasi-sosyal-medyayi-salladi-lensa-al-ucretli

Hem iOS hem de Android cihazların mağazaları üzerinden indirilebilen Lensa Al uygulaması, 2018 yılında Prisma Lab isimli bir şirket tarafından geliştirildi. Uygulama bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak erişimi açılırken geçtiğimiz haftalarda “Sihirli Avatarlar” seçeneğinin aktif edilmesi, uygulamayı popülerliğe ulaştıran büyük bir adım olarak değerlendirildi. 

Sihirli Avatarlar seçeneğinin aktif edilmesi sayesinde kullanıcılar sıradan bir fotoğraflarının dahi yapay zeka sayesinde avatara dönüştürülmesini sağladı. Uygulamanın bu seçeneği özellikle Instagram kullanıcılarından büyük ilgi gördü.  

Lensa Al uygulamasının arka tarafında çalışan yapay zeka yalnızca fotoğrafların görünümünü değil, arka planlarını da değiştiriyor. Ayrıca video düzenlemesinde yapabilen uygulama, şu an dünya genelinde kullanılabiliyor. 

LENSA AL UYGULAMASI ÜCRETLİ Mİ?

Ülkemizde de sık sık kullanılmaya başlanan Lensa Al uygulaması, App Store ve Google Play mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. İçerisinde çeşitli paketler bulunan uygulamayı kullanarak fotoğraflarını avatara dönüştürmek isteyen kullanıcılardan, paketlere göre belirlenmiş olan ücretleri ödemeleri isteniyor.