Nakde ihtiyacı olan vatandaşların uygun ödeme koşulları ve uzun vadeler sunması nedeniyle ilk tercihi olan ihtiyaç kredileri, bankaların kampanyalarını sıklaştırdığı alanlardan biri haline dönüştü. İhtiyaç kredisi vermek için adeta birbiri ile yarışan bankalar, 2023 yılı faiz oranlarını da bir bir güncellemeye başladı. Yeni yılda tutar arttıkça faizi düşüreceğini duyuran Garanti BBVA da güncel faiz oranını duyurdu. 

Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi! Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi!

Özel bankacılık sektörünün tanınan markalarından biri olan Garanti BBVA, 2022 yılında pek çok bankacılık sektörü kampanyası düzenledi. Yüksek emekli promosyonları vermesinin yanı sıra müşterilerine kazanç getirecek alışveriş kampanyalarını da arka arkaya yapan Garanti BBVA, yeni müşterilerine özel faizsiz kredi de sunmaya başladı. Bunlara ek olarak üst limitsiz sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranını da düşüren Garanti BBVA, yeni faiz oranlarını açıkladı.

GARANTİ BBVA’DA MAKSİMUM VADE 36 AY 

garanti-bbva-cekilecek-ihtiyac-kredisi-tutari-arttikca-faizi-dusurdu-1

İhtiyaç kredisi paketlerinde sunacağı faiz ve vadeye ilişkin açıklama gerçekleştiren Garanti BBVA, vade sürelerini ihtiyaç kredisi için 36 ay olarak sınırlandırdı. Tutara göre vadenin değişeceğini bildiren Garanti BBVA, konuyla ilgili olarak; “50.000 TL ve altında ise 36 ay, 50.000 TL ve 100.000 TL arasında ise 24 ay, 100.000 TL üzerinde ise 12 aydır” ifadelerini kullandı. 

Geri ödemeler konusunda pek çok avantaj sunan Garanti BBVA, ihtiyaç kredilerinde kişilerin gelir düzenine uygun ödeme planı oluşturmayı mümkün hale getirdi. Aynı zamanda müşterilerinin geri ödeme ertelemelerine dönemsel olarak izin veren Garanti BBVA, bu süreyi üç ay ile sınırlandırdı. 

GARANTİ BBVA’DA BAŞLANGIÇ FAİZİ 2,62

Değişen vade süreleri gibi ihtiyaç kredisi paketlerinde değişen faiz oranları ile hizmet veren Garanti BBVA, kredi tutarı arttıkça faizin düşeceği bir oransal sistem kullanmaya başladı. Buna göre 15 bin TL için yüzde 2,68 faiz oranı veren Garanti BBVA, 25 bin ve 50 bin TL için ise başka faiz oranları verdi.

2023 yılında ihtiyaç kredisi faiz oranını yüzde 2,62’den başlatan Garanti BBVA, bu oranının 50 bin TL ve üzeri için geçerli olduğunu bildirdi. Garanti BBVA2nın 25 bin TL kredi için verdiği faiz oranı ise yüzde 2,65 oldu.