İhtiyaç sahibi çalışanlara yönelik sunulan düşük faizli kredi ve hibe başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Devlet eliyle başlatılan kampanyalar ile yeni bir iş kurabilmek daha kolay hale geliyor. Faizsiz kredi arayışında olanlar Halk Bankası'nın sunduğu kampanyadan yararlanabiliyor.

Halkbank sıfır faizli 300.000 TL'ye kadar kredi kampanyasını duyurdu. KOSGEB ile yapılan anlaşma gereğince sunulan krediden genç girişimciler yararlanabiliyor. İlk kez kendi iş kolunu oluşturacak olanlar ya da var olan işletmesini daha da kuvvetlendirmek isteyenler bu krediden yararlanabiliyor. KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamış kişiler başvuruda bulunabiliyor. Kampanyaya belirli şartları karşılayanlar katılabiliyor.

300 BİN TL HALKBANK GİRİŞİMCİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sıfır faizli 300 bin TL Halkbank girişimcilik kredisinden yararlanmak isteyenlerin belirli şartları karşılaması gerekiyor. Bu şartlar arasında şunlar yer alıyor:

  • Krediye başvuracak olan kişinin 35 yaşına tamamlamamış olması
  • Genç girişimci statüsünde eğitimini tamamlayarak başarı ile bitirmiş olması
  • Projenin KOSGEB tarafından onaylanmış olması
  • KOSGEB tarafından onaylanan tüm projeler 0 faiz indiriminden yararlanabiliyor.
  • Hibe desteğinden ya da faizsiz kredi desteğinden yararlanmış olan kişilere verilemiyor.
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın sunduğu faizsiz destekli kredi kapsamında henüz borcu devam eden kişiler yararlanamıyor.

300 BİN TL HALKBANK GİRİŞİMCİLİK KREDİSİ NEDİR, KİMLER YARARLANABİLİR?

genc-girisimcinin-acil-nakit-ihtiyacina-300-bin-tl-teklif-geldi-online-basvuru-indiriminden (2)

Bankanın sunduğu kampanyadan yararlanmak isteyenlerin başvurduğu tarihi itibari ile son 5 yılda afetler nedeniyle işletmesi zor durumda kalıp destek kredisine başvuranlar yararlanamıyor. Esnaf ve Sanatkar olup KOSGEB acil destek kredisi programına katılanlar bundan yararlananlar, kamu ve kuruluşlarının faiz ve hibe desteklerini kullananlar faydalanamıyor. Halkbank'ın sunduğu krediye yönelik oluşturulacak taleplerde özel istek iletilebilir.

EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu! EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu!

300 BİN TL HALKBANK GİRİŞİMCİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

Bankanın kriterleri gereğince özel talep başvuru sırasında oluşturulabiliyor. Ek evraklarla başvuru süreci tamamlanabiliyor. Konu üzerine daha detaylı bilgi alabilmek Halkbank'ın sunduğu faizsiz 300 bin TL kredi kampanyasından yararlanmak isteyenlerin; banka şubelerini ziyaret etmeleri, Halkbank online işlemler uygulaması üzerinden konu üzerine detaylı bilgi almaları mümkündür. Halkbank'ın müşteri hizmetleri hattı da aranabilir.