Sene başından bu yana pek çok konu başlığı altında çeşitli çalışmalar yürüten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, senelerdir seslerini hükümet yetkililerine duyurmaya çalışan EYT mağdurları için de geçtiğimiz aylarda bir çalışma başlattığını duyurdu. Ocak ayının başında kameraların karşısına geçen bu sene içerisinde EYT konusunun ele alınacağının müjdesini veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin yüzleri güldüren önemli bilgiler paylaştı. 

2022 yılının başlaması ile birlikte bakanlık bünyesinde 3600 ek gösterge çalışmalarını başlatmış olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yıllardır milyonlarca vatandaşın mağduriyetine sebep olan EYT’ye ilişkin önemli adımların da bu sene içerisinde atılacağını bildirmişti. Nihayet o gün geldi çattı ve temmuz ayı itibari ile EYT düzenleme çalışmaları başlatıldı.

Yaklaşık olarak 6 milyon vatandaşı ilgilendirdiği tahmin edilen EYT çalışmalarına ilişkin geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, teknik olarak çalışmaların tamamlandığını ve aralık ayı içerisinde teklifin Meclis’e sunulacağını bildirdi. 

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

EYT düzenleme çalışmaları kapsamında kimlerin, ne şekilde emekli olabileceği merak konusu olurken gündeme EYT formülüne ilişkin iki yeni bilgi düştü. TGRT Haber sunucularından Ziya Osman Açıkel, eline ulaşmış olan bilgileri kamuoyu ile paylaştı. 

“HERKES EYT’Lİ DEĞİL!”

geri-sayimi-devam-eden-eyt-yasasinda-son-dakika-gelismesi-iki-yeni-formul-duyuruldu-prim-gu (2)

Geçtiğimiz günlerde TGRT Haber’de yayınlanan bir programda önemli açıklamalara imza atan Ziya Osman Açıkel, milyonların heyecan ile beklediği EYT düzenleme çalışmalarına da değindi. “EYT’liyim” diyen herkesin aslında EYT’li olmadığına dikkat çeken Açıkel, bu değerlendirmenin yapılabilmesi için sigorta girişinin Eylül 1999 tarihinden önce yapılmış olması gerektiğini ifade etti. 

YENİ FORMÜLLERİ AÇIKLADI!

Eline iki yeni EYT bilgisi ulaştığını öne süren Açıkel, yeni düzenleme ile birlikte prim günü fazla olan kişilere fazla maaşlarının verileceğini ve erkeklerde 48, kadınlarda ise 45 yaş alt sınırlarının getirileceğini iddia etti.