İstanbul’da “Bu kadar da olmaz” dedirten olay Şişli Feriköy Polis Merkezi Amirliği’nde meydana geldi. Polis aranması olan bir şahsı gözaltına aldı ve nezarethaneye koydu. Gözaltına alınan kişinin arkadaşları, karakola gelerek bu kişiye yemek getirmek istedi. Polisin şüphesi üzerine çiğ köfte dürüm içine gizlenmiş 2 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Bunun üzerine gözaltına alınan 2 kişi, savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Karakola Uyuşturucu Hap Soktular

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Feriköy Polis Merkezi Amirliği ekipleri fıkralarda yaşanacak bir olaya tanıklık ettiler. Söz konusu olay geçtiğimiz 23 Haziran tarihinde saat 23.00 sıralarında bir suçtan dolayı aranan şahsın ekiplerce gözaltına alınmasıyla başlandı. Bu şahıs, ertesi gün adliyeye sevk edileceği için karakolda nezarethaneye alındı. Şahsın gözaltına alındığını öğrenen arkadaşları A.S ve Y.B, karakola gelerek ona yemek getirdiklerini söyledi. 

Gözaltındaki şahıslara kumanya verildiği ve dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmediği söylenilmesine rağmen şahıslar getirdikleri yemekte ısrar etti. Gözaltındaki arkadaşlarının çiğ köfteyi çok sevdiğini vurgulayan A.S ve Y.B’nin şüpheli davranışları polis ekiplerinin dikkatinden kaçmadı. Israrcı olan kişilerin hal ve hareketlerinden şüphelenen polis, üst aramalarını yaptı. Şahısların tedirgin olduklarının görülmesi üzerine getirdikleri çiğ köfte dürüme bakan polisler şaşırtıcı bir olayla karşılaştı.

Çiğ Köfte Dürüm İçinde Uyuşturucu

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

gozaltindaki-kisiye-cig-kofte-durum-arasinda-uyusturucu-hap-verdiler (2)

Polis ekipleri şahısların getirdikleri çiğ köfte dürümü kontrol ederken dürüm içinde sarılı vaziyette ve şeffaf poşete konulmuş 2 adet kırmızı beyaz renkte uyuşturucu madde bulundu. Yemek getiren şahıslara bu hapların sorulması üzerine YB isimli şahıs, dürümü Feriköy bölgesinde bir çiğ köfteciden aldıklarını ve daha sonra içine hapı kendilerinin koyduğunu söyledi. 

Savcılık Serbest Bıraktı 

YB ve AS isimli şahıslar karakolda gözaltında bulunan arkadaşlarına çiğ köfte dürüm içinde uyuşturucu hap getirdiklerini itiraf etti. Şahıslar emniyette “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak” suçundan adli işlem yapılması sonrasında adliyeye sevk edildi. Savcılık, iki şahsın ifadelerini aldıktan sonra serbest bıraktı.