Altın yatırımcılarının son dönemde altın fiyatlarında görülen belirsizlikler nedeniyle endişeleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle altının rekor kırmasının ardından yatırımcıların birçoğu nasıl pozisyon alacaklarını merak ediyor. Piyasalara ilişkin isabetli tahminleriyle dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise güncel altın tahminini açıkladı. Rekora doyman altın son durum ise merak ediliyor. Altın için son alım fırsatı olabileceği aktarıldı.

GRAM ALTINDAN TARİHİ REKOR!

Gram altın fiyatları 1.161 TL seviyesine ulaşarak tarihi bir rekora imza attı. Ons altında görülen yukarı yönlü hareket sonrasında yaşanan bu gelişme ise birçok yatırımcıyı memnun etti. Benzer bir hareket çeyrek ve cumhuriyet altınında da devam ediyor.

Altın fiyatları için önemli değerlendirmelerde bulunan Finans Analisti İslam Memiş, son bir alanın olduğunu ve yukarı da ons altın tarafında 1.900 dolar 1.915 dolar seviyesinin alım fırsatı olabileceğini aktardı. Son bir yukarı yönlü atak ve sonrasında kâr satışlarının olabileceğini ifade etti.

DÖVİZ YATIRIMCISINI UYARDI!

gram-altinda-rekor-ustune-rekor-unlu-ekonomist-acikladi-altin-2023te-ne-olacak-altinda-son- (2)

EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu! EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar tarafında 2023 yılında çok da bir şey beklenmemesi gerektiğinin altını çizdi. Dövizin bir yatırım aracı olmadığının altını çizen İslam Memiş, döviz yatırımcılarını uyardı.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Ons altın fiyatlarının 1.920 dolar seviyelerini görmesinin ardından hafta sonu itibariyle kapalı olan piyasalarda gram altın 1.160 lira seviyesinden işlem görüyor. Gram altının rekor kırmasının ardından birçok yatırımcı ise doğru pozisyon almak için harekete geçti. Gram altın fiyatlarının yıl boyunca dalgalı bir seyir izleyeceği düşünülüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatlarında yatırımcıların takip ettiği bir diğer unsur ise çeyrek altın oldu. 13 Ocak Cuma günü itibariyle haftanın son işlem gününde de yukarı yönlü hareket eden çeyrek altın, hafta sonuna 1.947 dolar seviyesi ile girdi.