Ekonomi piyasalarının hareketli günlerden geçtiği son dönemde vatandaşların nakde olan ihtiyaçları da üst seviyelere ulaştı. Gündelik hayat içerisinde hizmet alınan her sektörden yüksek oranlarda zam açıklamalarının gelmeye devam ediyor olması, vatandaşların mevcut kazançları ile ay sonlarını getirememelerine sebep oldu. Bu durum tüketicilerin nakit arayışına çıkmalarına yol açtı. 

Geçtiğimiz senenin eylül ayından bu yana devam eden zorlu ekonomik şartlar, yeni dönemde başlayan Rusya- Ukrayna savaşının ve diğer olumsuz gelişmelerin etkisi ile işin içinden çıkılamayacak bir noktaya ulaştı. Bu durum karşısında nakde olan ihtiyacı artan vatandaşlar çoğunluk ile bankaların kredi hizmetlerinden destek almaya çalışsalar da sektörün yüksek faizleri yine büyük bir engel oluşturdu. 

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Artan banka faizleri sebebi ile kapılardan elleri boş dönen tüketicilere, Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan müjdeli haber geldi. Faizleri sıfırladığını kar payı oranlarını da düşürdüğünü belirten katılım bankası, her kesimden vatandaşın başvurusuna açık olan güncel ihtiyaç finansmanı hizmetinin ayrıntılarını paylaştı. 

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI İHTİYAÇ FİNANSMANI KAMPANYASI KASIM 2022

gunde-60-tlye-40-bin-tllik-ihtiyac-finansmani-albaraka-turk-katilim-bankasinda-paraniz-anin-2

Sektörün eski bankaları arasında yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası, yeni dönemin zorlu ekonomik şartları karşısında nakde olan ihtiyaçları artmış olan tüketiciler için düşük kar payı oranlı yeni bir ihtiyaç finansmanı hizmeti geliştirdiğini açıkladı. Banka hem online hem de fiziki başvurulara açık olan ödeme hizmetine ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuş olan ihtiyaç finansmanı kampanyasına göre kampanyanın azami 36 ay vade imkanı tanıdığı ve başlangıç kar payı oranının yüzde 2,29 olarak belirlendiği bilgileri kaydedildi. 

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI İHTİYAÇ FİNANSMANI KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Albaraka Türk Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı hizmeti kapsamında yüzde 2,35 kar payı oranı ve 36 ay vade karşılığında 40 bin TL’lik destek almak isteyen tüketicilerin ödemeleri gereken aylık taksit tutarını, 1.818,57 TL olarak hesapladı.