İstanbul'da ekmeğin 7,5 TL'ye çıkarılacağını duyuran Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın açıklamasının ardından gözler Halk Ekmek tarafında çevrildi. İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama İstanbul'da ekmeğin 7,5 TL'ye çıkarılacağı iddialarına yanıt verdi. 

İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama İstanbul'da Halk Ekmek'e yıl sonuna dek bir zam uygulanmayacağını dile getirdi. Halk Ekmek yıl sonuna kadar herhangi bir zam uygulaması olmadığını ve ekmeğin 3 TL'den satılmasına decam edeceğini dile getirdi. 

HALK EKMEK'E ZAM NE ZAMAN GELECEK?

Dün yapılan açıklamada Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar aralık ayı gelmeden ekmeğin 5 TL'den satışa çıkan ekmeğin 7,5 TL olacağını duyurmuştu. İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Halk Ekmek'e yıl sonuna kadar zam yapılmayacağını açıklamasında bulundu. 

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Nama tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada "Artan maliyetlere rağmen İBB Halk Ekmek olarak yıl sonuna kadar zam yapmayacağız. 3 TL'den halkımıza sağlıklı ekmeği ulaştırmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi. 

Screenshot - 2022-11-08T124155.312

Ekmek zammı geldiğinde anında haberdar olmak için haberiyakala.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.