Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor

Üniversitelerin yüksek okul ya da fakültelerinde okuyup başarı ile mezun olmuş olan öğrencileri okuduğu bölümle ilgili kurmak istediği iş kolu için ana sermaye fırsatını Halkbank'ta buluyor. Herhangi bir İş tecrübesi olmasa dahi bankanın sunmuş olduğu 350.000 TL kredi tutarı aylık eşit taksitlerle geri ödenmek üzere alınabiliyor. Kendi işini kurmak isteyenler daha önceden kendi işini kurmuş ve 35 yaşını aşmamış olan girişimciler bankanın sunmuş olduğu destek kredisinden yararlanabilir.

12 AY GERİ ÖDEMESİZ 60 AY VADELİ GİRİŞİMCİ KREDİSİ NEDİR? KİMLER BAŞVURABİLİR?

halkbank-350-bin-tl-genc-girisimci-kredisi-dagitiyor-12-ay-geri-odemesiz-5-yil-taksitli-kre (2)

Halkbank uzun süredir belirli bir meslek üzerinde işini kurmuş olup sermaye ihtiyacı duyan nakite sıkışan girişimciye özel bir fırsat alanı oluşturdu. 12 ay anapara ödemesiz olarak toplamda 60 ay vade fırsatı ile eşit taksitli işletme kredisi genç girişimci için yeni bir başlangıç sağlıyor.

Başvuruda bulunmak isteyen genç girişimcinin fakültede belirli meslek grubunu bitirmiş olup kendisine ait işyeri ya da büro açmak istediğinde sunulan bir fırsattır. Buna örnek verilebilecek meslek dalları arasında şunlar yer alır:

  • Eczacılık
  • Hukuk Fakültesi
  • Avukatlık
  • Diş Hekimliği 
  • Anaokulu Öğretmenliği
  • Mimarlık Bölüm Mezunları

12 AY GERİ ÖDEMESİZ 60 AY VADELİ GİRİŞİMCİ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Genç girişimci kredisi almak isteyen Eczacılık fakültesini bitirmiş bir yeni mezun öğrenci kendi eczanesine açabilmek için 350 bin TL limitli genç girişimci kredisini kullanabiliyor. Hukuk fakültesini bitirmiş yeni mezun olmuş bir avukat hukuk bürosu açabilmek için bu krediyi talep edebiliyor. Diş hekimliği fakültesini bitirmiş ve yeni mezun olmuş bir diş doktoru kendi muayenesini açabiliyor. Öğretmenlik bölümünde okumuş anaokulu öğretmenliği mezunu olmuş bir öğretmen anaokulunu açabiliyor. Mimarlık fakültesinin 4 yıllık lisans bölümünü bitirmiş bir fakülte mezunu mimarlık bürosu açabiliyor.

12 AY GERİ ÖDEMESİZ 60 AY VADELİ GİRİŞİMCİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halkbank'ın kadın girişimcilere özel, genç girişimcilere özel girişimci paketlerinden internet üzerinden yapılacak ön başvuru ardından banka şubelerine giderek belirli evrakların teslim edilmesi sonrasında kredi başvurusu teyit edilebiliyor. Esnaflara kadınlara gençlere yeni mezunlara girişimcilere usta girişimcileri KOSGEB uzmanlarına sunulan kredi paketleri yeni bir fırsat alanı sunuyor.

Genç girişimci dijital kredi paketinden yararlanmak isteyenler anapara ödemesiz aylık eşit taksitlerle kredi tutarını talep edebiliyor. Başvuru yapmak isteyenler Halkbank KOBİ internet sitesi üzerinden ürün bilgisi, başvuru bilgileri, firma bilgileri, şube bilgilerini girdikten sonra başvuru süreci tamamlanabiliyor. Kısa sürede online olarak kişiye geri bildirim yapılıyor ve şubelere gidilerek kredi başvurusuna yönelik belgeler teslim edilip genç girişimci kredisinden yararlanmaya başlanabiliyor.