Her sene olduğu gibi bu sene de ocak ve temmuz aylarında olmak üzere toplamda iki kez maaş zammı almış olan emekliler, yeni dönemin zorlayıcı ekonomik şartları karşısında geçinememeye başladılar. Artmaya devam eden enflasyonun etkisi ile yüksek maaş zammı kararlarına rağmen giderlerini karşılamakta güçlük çeken emekli vatandaşlar, daha büyük bir borç yükünün altına girmemek adına bankaların uygun faizli kredi kampanyalarını araştırmaya başladılar. 

Zorlayıcı ekonomik şartlar sebebi ile birçok bankanın faiz artırımı kararı verdiğini gören emekli vatandaşlar, büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Senelerdir emekliler için avantajlı kampanyalar geliştiren bankaların başında gelen Halkbank ise bu duruma yine göz yummayacağını açıklayarak emekli vatandaşların yüzlerini güldüren iki yeni emekli kredi kampanyası geliştirmiş olduğunu bildirdi. 

HALKBANK MUTLU EMEKLİ KREDİSİ KAMPANYASI

halkbank-emekli-desteklerinde-cigir-acti-gunde-32-tl-odeyene-aninda-25-bin-tl-yatirilacak (2)

Kamu ve özel sektör çalışanlarının yanı sıra meslek grupları için de özel olarak kredi kampanyaları geliştiren Halkbank, bu kez de yeni dönemin zorlayıcı ekonomik şartlarına karşı geçinmekte güçlük çeken emekli vatandaşlar için bir kredi kampanyası geliştirmiş olduğunu duyurdu. Banka, Mutlu Emekli Kredisi ismini vermiş olduğu yeni kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Halkbank emekli vatandaşlar için geliştirmiş olduğu yeni kredi kampanyasının üst limitini 100 bin TL, başlangıç faizini ise yüzde 1,55 olarak belirlediğini bildirdi. Kampanya kapsamında yararlanılabilecek olan azami vade sayısı ise 36 ay olarak açıklandı. 
Örnek hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 25.000 TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: %1,55
  • Taksit tutarı: 971 TL

HALKBANK EMEKLİ MİNİ KREDİ KAMPANYASI

halkbank-emekli-desteklerinde-cigir-acti-gunde-32-tl-odeyene-aninda-25-bin-tl-yatirilacak (3)

Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor! Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor!

Nakit ihtiyaçları daha az miktarlarda olan emekli vatandaşlar için Emekli Mini Kredi kampanyası geliştirmiş olduğunu duyuran Halkbank, üst limiti 5 bin TL, başlangıç faizini yüzde 1,58 ve azami vade sayısını 36 ay olarak açıkladı.
Örnek hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 5.000 TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: %1,58
  • Taksit tutarı: 195,38 TL