Resmî gazetede yayımlanan duyuruda, Halkbank'ın yüzde 0,69 faiz oranıyla 1 milyon TL konut kredisi müjdesi verildiği belirtildi. Bu kampanya kapsamında devlet, taksitlerin yarısını ödeyecek.

%0,69 Faiz Oranıyla Geri Ödeme İmkânı!

Halkbank tarafından yapılan açıklamada, orta gelirli müşterilerin ev sahibi olma imkânı sağlamak amacıyla T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kamu ve Katılım Bankaları iş birliğiyle hazırlanan sosyal devlet anlayışıyla konut finansmanı ürününün sunulduğu ifade edildi.

Paketin faiz oranı yüzde 0,69 olarak duyuruldu. Konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen kişiler için Halkbank, yüzde 0,69 faiz oranıyla konut kredisi imkânı sunuyor. 180 ay vadeli bir konut kredisi çeken bir kişinin aylık taksit tutarları ise yıllara göre değişkenlik gösterecektir. İlk yıllarda devlet desteğiyle düşük taksitler ödenirken, zamanla faiz desteği azalacak ve ödemeler artacak.

Ancak bu artış, zamanla artan maaşlarla karşılanabilecektir. Örneğin, 180 ay vadeli 0,69 faiz oranıyla 1 milyon TL konut kredisi çeken bir kişi ilk yıl 4.410 TL ödeme yaparken, 2. yılda taksit tutarı 5.400 TL ve 3. yılda 6.480 TL olacaktır. 10. yılda ödenecek taksit tutarı ise 11.896 TL seviyesine yükselecek ve 15. yılda da aynı tutarda gerçekleşecektir.

Bu özel kampanya dahilinde, devlet taksitlerin yarısını karşılayacak bir destek sunacak. Halkbank'ın bu konut kredisi kampanyası, sıfır ev almak isteyenlere devlet tarafından sağlanan bir fırsat olarak dikkat çekiyor. Vatandaşlar, düşük faiz oranları ve devlet desteğiyle uygun ödeme koşullarına sahip olarak konut sahibi olma imkânına sahip olacak.

Konut sahibi olmak isteyen orta gelirli vatandaşlara yönelik Halkbank tarafından sunulan konut kredisi kampanyası, ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere büyük bir destek sağlıyor. Kredi paketi sayesinde taksitlerin yarısı devlet tarafından ödenecek olması, konut almak isteyenler için büyük bir avantaj sunuyor.

4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak 4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak

Halkbank'ın bu sosyal devlet anlayışıyla hazırlanan konut finansmanı ürünü, ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek isteyenlere umut ışığı olacak.