Türkiye’nin dört bir yanındaki esnaflar Halkbank’ın sunmuş olduğu kredi fırsatlarından yararlanmaya devam ediyor. Bankacılık sektöründe esnaf ve zanaatkarlar için çok sayıda kampanya gerçekleştirmesiyle bilinen Halkbank son kampanyasıyla yine dikkatleri üzerine çekti. Kamu bankasının resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre esnafa 6 ay geri ödemesiz Halkbank borç yapılandırma kredisi sunulacak. Kampanya koşulları ve başvuru yöntemleri duyurulduktan sonra esnaf vatandaşların büyük ilgisiyle karşılandı. 

ESNAF KEFALET KREhalkbanktan-esnafa-destek-6-ay-odemesiz-500-bin-tl-destek-verilecek (2)DİSİ LİMİTLERİ GÜNCELLENDİ 

Önde gelen kamu bankası Halkbank, esnafa verdiği desteğe hız kesmeden devam ediyor. Daha önceki yıllarda Halkbank’tan kredi kullanan ve ödemekte zorlanan esnafa müjdeli haber geldi. Borcunu ödeyemediği için takibe düşen esnafa 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli ve yüzde 4 faizli borç kapatma kredisi verilecek. Yeni kredi paketi sayesinde esnaflar bu finansman desteğini hem işyerleri hem de taşıt için kullanabilecek. Halkbank’ın esnaf kefalet kredilerinde vermiş olduğu kredi üst limiti ise 350 bin TL’den 500 bin TL’ye çıkartıldı. İşyeri edindirme ve taşıt kredisinin üst limiti ise 1 milyon liradan 1.5 milyon lira olarak değiştirildi.

HALKBANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ KAMPANYA ŞARTLARI 

Borcunu ödeyemediği için takibe düşen esnaflar Halkbank’tan çok uygun maliyetlerle borç kapatma kredisi kullanabilecek. Halkbank resmi web sitesinde yer alan kampanya şartlarına göre yapılandırma başvurusu yapan esnafın kefalet kooperatifine üye olması gerekecek. Belirlenen yapılandırma tarihleri arasında esnafın dilekçe ile başvuru yapma şartı aranacak. Kampanya tarihleri içinde yapılan başvurularda kredinin yeni ödeme planı imzalandıktan sonra finansman desteği alınabilecek. 

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

HALKBANK ESNAF KREDİSİ BAŞVURUSU 

Esnaf kefalet kredisi yapılandırma başvurusu, kooperatif merkezlerinde veya Halkbank şubelerinde yapılabiliyor. Esnaflar, bu finansman kampanyasından yararlanmak istediklerinde Halkbank şubelerine giderek yapılandırma dilekçesi doldurup sonuç alabilir. Üstelik esnaf kefalet kredilerinde borç yapılandırma sürecinde ana para peşin veya taksitli faiz uygulanarak yeniden hesaplanabilir.