Meteoroloji'den uyarı geldi! Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Mardin, Erzurum'un güneybatısı, Şanlıurfa'nın kuzeyi ile Diyarbakır'ın kuzey ve batı çevresinde yer yer yağışın olabileceği ve rastlanabilecek olumsuzluklar karşısında tedbirli olunması gerektiğinin altı çizildi. 

Yaz aylarının ve sıcak günlerin sona ermesinin ardından işe, okula ve seyahate giden vatandaşlar Meteoroloji tarafından açıklanan haritalı hava durumunu takip etmeye devam ediyor. Önlem ve tedbir için hava durumu sık sık araştırılıyor. Meteroloji o illere uyarıda bulundu. 8 Kasım 2022 Salı hava durumu vatandaşlara duyuruldu. 

8 KASIM SALI HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından : Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağışlı olacağı tahmin edilirken  Genellikle yağmur ve sağanak, sabah ilk saatler ve gece saatlerinde Artvin, Tunceli, Erzincan, Erzurum ve Bingöl'ün yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Mardin, Erzurum'un güneybatısı, Şanlıurfa'nın kuzeyi ile Diyarbakır'ın kuzey ve batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında ise yağış alan yerlerde 2 ila 5 derece düşeceği diğer yerlerde ise bir değişim olmayacağı belirtildi.  kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklenen rüzgarın ardından uyarı yapıldı. 

Kuvvetli yağış uyarısı için haritalı bir gösterim yapan Meteoroloji Genel Müdürülüğü '' Yağışların sabah ve öğle saatlerinde Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Mardin, Erzurum'un güneybatısı, Şanlıurfa'nın kuzeyi ile Diyarbakır'ın kuzey ve batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.'' dedi.

Ankara Mamak’ta doğalgaz patlaması oldu! 1 kişi hayatını kaybetti Ankara Mamak’ta doğalgaz patlaması oldu! 1 kişi hayatını kaybetti

Screenshot - 2022-11-08T095939.378

Screenshot - 2022-11-08T095958.792

Screenshot - 2022-11-08T100013.089