Eksik kadrolarını belirleyerek yeni dönem personel alımı ilanlarını yayınlayan kamu kurum ve kuruluşları, devlet güvencesi altında istihdam edilmenin hayalini kuran adaylar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda sene başından bu yana pek çok devlet kurumu binlerce kişilik personel istihdamı yaparken bugün gündeme yeni bir ilanın daha yayınlandığı bilgisi düştü. Adaylar, yeni personel alımı ilanının hangi kurumdan geldiğini ve ilan kapsamında gerçekleştirilecek olan istihdamın ayrıntılarını araştırmaya başladı. 

Yeni günde yayınlanan yeni personel alımı ilanının, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan geldiği öğrenildi. Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan bakanlık, tek unvan için iki farklı bölümden personel alımı yapılacağını ve personel istihdamını gerçekleştirebilmek adına ÖSYM tarafından bir yazılı sınavın düzenleneceğini belirtti. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI EKİM 2022

hazine-ve-maliye-bakanligindan-personel-alimi-ilani-yabanci-dil-puani-ile-70-kisi-istihdam- (2)

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan Hazine ve Maliye Bakanlığı, Genel Katılımcı kontenjanından 35, Bilgi Teknolojileri kontenjanından 35, toplamda 70 kişinin iç denetçi olarak kurum kadrosunda istihdam edileceğini ifade etti. Geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından en az 50 puan alınmış olmasını şart koşan bakanlık, istihdamın yazılı sınav aracılığı ile gerçekleştirileceğini belirtti.  

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURUSU EKİM 2022

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile bakanlık kadrosunda “iç denetçi” olarak istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan başvuru detayları yayınlandı. Bakanlık yazılı sınav ile gerçekleştirilecek olan istihdam için öncelikle bir ön başvuru oluşturulması gerektiğini ifade etti. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın iç denetçi alımı ilanı için ön başvurular 7- 15 Kasım tarihleri arasında İç Denetim Koordinasyon Kurulu’nun Emek/ Ankara adresinden şahsen veya posta yolu ile kabul edilecektir. Ön başvuruları onaylanan adaylar 21- 24 Kasım tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden sınav başvurusu yapabileceklerdir.