Son günlerde öyle bir olay var ki gündemden bir an olsun düşmüyor. 6 yaşında bir çocuğun kendinden 23 yaş büyük bir adamla evlendirildiğine dair iddialarla alakalı gelişmeler sürekli gündemi meşgul ediyor. Siyasiler, sivil toplum ötgütleri, din insanları derken konuya bir hacker grubu da dahil oldu. Hiranur vakfına ait internet sitesini elegeçiren hacker grubu Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözünü sayfada yayınladı. 

Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı! Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı!

Türkiye gündeminin en önemli maddesi son günlerde 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesi oldu. İstanbul'da bulunan İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur isimli vakfın kurucusunun kızı, henüz 6 yaşındayken evlendirildiğini iddia etti. Şu sıralar 29 yaşında olan o genç kadın, 22 yıl önce altı yaşındayken kendinden 23 yaş büyük bir adamla zorla evlendirildiğini açıklayarak Türkiye'nin gündemine oturdu. 

Olay o denli büyüdü ki, siyasilerden din insanlarına, sosyal medya fenolmenlerinden sivil toplum örgütlerine kadar herkes bu olayı konuştu. Olayın mağduru olan o genç kadın olayı yargıya taşımış ve suç duyurusunda bulunmuştu. Davaya bakan savcı ise takipsizlik kararı vererek başka bir skandala imza attı. Söz konusu cemaat toplumun bir kısmı tarafından oldukça önemsenen bir topluluk. Hemen herkesin Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanıdığı Ahmet Mahmut Ünlü'nün de mensubu olduğu cemaat olayı yalanladı. Konuyla alakalı Cübbeli Ahmet Hoca da bir açıklama yaparak delil olmadığını ve bu konu hakkında konuşmanın caiz olmadını söyledi. 

Hiranur Vakfı'nın kurucusu olan ve 6 yaşında kızını evlendirdiği iddia edilen Yusuf Ziya Gümüşel'in diğer çocukları da konuyla alakalı bir video çekerek iddiaları yayınladı. Yusuf Ziya Gümüşel'in 1 oğlu ve 2 kızı kameralerın karşısına geçerek kız kardeşlerinin psikolojik sorunları olduğunu söyledi ve iddiaların gerçek olmadığnı anlattı. Hatta 19 yaşındaki kız kardeş hala bekar olduğunu ve ailesinden bu güne kadar asla evlenme konusunda baskı görmediğini anlattı. 

Söz konusu olaya en net tepki bir hacker grubundan geldi. Kızını 6 yaşında evlendirdiği iddia edilen Yusuf Ziya Gümüşel'in kurucusu olduğu Hiranur vakfının internet sitesi elegeçirildi. Vakfın internet sitesinde, gericiliğin sembolü olarak resmedilen 4 başlı canavarı, Atatürk temsilinin inklap kılıcıyla öldürdüğü resim yayınlandı. Söz konusu resmin altına ise Mustafa Kemal Atatürk'ün  "Ey millet! İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat medeniyet tarikatıdır" sözleri eklendi. Site kısa sürede erişime kapatıldı.