2019 yılının sonunda Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünya genelin milyonlarca vatandaşını hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını, ülkelerin üretim ayaklarına da ciddi darbeler vurdu. Özellikle ilk yılında üretim bantlarının çalışmaması veya kısıtlı kapasite ile çalışması, dünya genelinde büyük bir ekonomik sorunun ortaya çıkmasına sebep oldu. Bu durumun sonuçları arasında yer alan çip krizi, bugün otomotiv sektörünü halen etkilemeye devam eden faktörlerin başında gösterildi. 

2022 yılına girilmesi ile birlikte etkisini arttıran çip krizi, araç üreticisi firmaların içten yanmalı motorlara sahip olan araçları üretme konusunda sıkıntıya düşmelerine sebep oldu. Bu durum araçların fiyatlarına da direkt olarak yansırken tüketicilerin bütçeleri dahilinde yeni bir araç satın alabilme hayallerini ellerinde aldı. 

Otomotiv sektöründe halen büyük problemler yaşanmaya devam edilirken Güney Koreli Hyundai’den yeni bir haber geldi. Hem ülkemizde hem diğer dünya ülkelerinde tüketiciler tarafından en çok tercih edilen araç markalarından birisi olarak karşımıza çıkan Hyundai, kendi bünyesinde en çok rağbet gören modellerinden birisi olan Kona’yı yenilediğini duyurdu. 

HYUNDAI YENİLENEN KONA’YI TANITTI!

hyundai-buyuyen-ve-yenilenen-konayi-tanitti-yeni-kona-turkiyeye-de-gelebilir (2)

Önden çekişli, arkadan çekişli veya dört tekerden çekişli olarak tasarlanabilen crossover araç modelleri, son dönemlerin en popüler araçları arasında yerlerini aldı. Hafif arazi yeteneklerine sahip olan bu araç modelleri tasarımları ile de dikkatlerine üzerlerine çekmeyi başarırlarken Hyundai’den yeni bir haber geldi. 

Ülkemizde en çok tercih edilen araç markalarından birisi olan Gündey Koreli Hyundai, crossover modellerinden Kona’yı yenilediğini duyurdu. 2023 Kona olarak tanıtılan yeni aracın, farklı motor seçenekleri ile birçok farklı ülkede satışa çıkacağı belirtildi. Tanıtımda aracın arka kısmında da şerit LED aydınlatma tasarımını kullandığı görülen Hyundai, aracın iç tasarımda kullanılmış olan 12.3 inçlik bilgi- eğlence ekranı ile dikkat çekti. Ayrıca yeni Kona’nın mevcut modelden 150 mm daha uzun olacağı bildirildi. 

YENİ KONA TÜRKİYE’YE GELECEK Mİ?

Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı

Henüz yenilenen Kona’nın motor özelliklerine ve satış fiyatına ilişkin bir açıklamada bulunamamış olan Hyundai’nin, 2023 yılının ortalarında aracını satışa çıkaracağı öğrenildi. Ancak aracın Türkiye pazarında boy gösterip göstermeyeceği henüz bilinmiyor.