Temmuz ayı içerisinde başlatılan Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere erişim sağlayan ve zorlu ekonomik şartlara karşı onlara nakdi destek veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kabine toplantısının ardından program dahilinde ödenen ücretlerin güncellendiğini duyurdu. Söz konusu yeni ücretlere ve program başvuru şartlarına ilişkin ayrıntılar, ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile paylaşıldı. 

Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyurulmuş olan Aile Destek Programı’nın yeni içeriği vatandaş ile paylaşıldı. Hali hazırda devlet kurumlarından sosyal destek alanlar ile henüz hiçbir kurumdan destek almamış olan ihtiyaç sahiplerinin başvurularına açılmış olan Aile Destek Programı için ödeme tarihi kasım ayı olarak belirlendi. 

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ GÜNCELLENDİ!

ihtiyac-sahibi-ailelere-aile-destek-programi-basvurusu-icin-son-cagri-kasim-ayinda-yatacak (2)

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan Aile Destek Programı için güncellemeye gidildiğini ve 450- 600 TL olarak belirlenmiş olan destek bandının 850- 1.250 TL bandına yükseltildiğini ifade etti. 

Konuya ilişkin önemli açıklamalara imza atan bir diğer isim olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise 15 milyar TL olan yardım bütçesinin 25 milyar TL’lik ek bütçe ile arttırıldığını ve bu sayede de hizmet kapsamının genişletildiğini ifade etti. 

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU EKİM 2022

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve ilgili belgeler aracılığı ile ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan her vatandaşın başvurusuna açık olan bin 250 TL üst limitli Aile Destek Programı için başvuru ekranlarının erişime açıldığı bilgisi kaydedildi. Bu kapsamda başvuru detaylarını açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı e- devlet üzerinden online olarak başvuru yapılabileceği gibi ikamet edilen ilin Sosyal Hizmet Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapılabileceğini de bildirdi.