Devlet desteği kapsamında sunulan yeni bir kolaylık ise konut kredilerinde uygulanıyor. %0.89 ile %0.99 faiz oranı ile konut kredisi müjdesi Başbakanlık tarafından verildi. Kredi faizleri düşürüldü ve yeni bir ev alabilmenin yolları kolaylaştırıldı. İlk Evim Konut projesi kapsamında sunulan bu fırsat %0,89 faiz oranı ile vatandaşlara ulaştırılıyor. Her bir kredi 10 yıl vadeli olarak daha geniş bir zamanda ödenebiliyor.

İLK EVİM KONUT PROJESİ ŞARTLARI NELERDİR?

Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi! Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi!

Yazılı açıklama kapsamında 3 farklı finansman paketi duyuruldu. Bunlardan ilki ve en ilgi çekeni ise İlk Evim Konut projesi oldu. Düşük faizli ve 10 yıl vadeli kredi fırsatı ile yeni ev sahibi olabilmek kolaylaştırıldı. Bir diğer konut kredisi paketi ise %0,89 faiz oranı ve 120 ay vadeli olduğu açıklandı. Talebe göre 2 milyon TL'ye kadar konut kredisi istenebiliyor.

İLK EVİM KONUT PROJESİNE NEREDEN BAŞVURULUR?

Konut kredisi için başvuruda bulunmak isteyenlerin devlet bankalarından yardım alması gerekiyor. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank aracılığı ile sunulan kredilerden avantajlı şekilde faydalanılabilecek. Genişletilmiş finansman desteği sayesinde vade aralıkları uzatılıyor. Aylık ödeme taksitleri daha düşük olarak hesaplanıyor.

İLK EVİM KONUT PROJESİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Devletin bankalar ile yaptığı anlaşma kapsamında sunmuş olduğu İlk Evim Konut projesi kapsamındaki faydadan belirli şartları karşılayanlar yararlanabilecek. 1 Nisan 2022 tarihi öncesinde hesabında bulunan döviz hesabı ya da fiziki altınını Merkez Bankası'na satan kişiler ancak bu paketlerden yararlanabiliyor. Türk lirasına dönüşüm kapsamında sunulan bu teşvik vatandaşında süreçte kazançlı çıkmasını sağlıyor.