Ekonomi alanında ve ekonomi piyasalarını direkt olarak etkileyen diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler, ocak ayına 1- 0 geride başlamamıza sebep oldu. Aralık ayında rekor seviyelere ulaşan döviz kurları ve altın fiyatlarından ötürü gündelik hayat akışına yansıtılan yüksek oranlı zamlar, 2022 yılının başında enerji fiyatlarında ve diğer alanlarda yüksek tarifelerin ortaya çıkmasına yol açtı. 

2022 yılının başında duyurulmuş olan yüksek oranlı zamlar karşısında dara düşen vatandaşlar, sene içerisinde başlayan Rusya- Ukrayna savaşı, FED’den gelen faiz artırımı kararları, tedarik problemleri, çip krizi ve daha pek çok olumsuzluk ile daha karşı karşıya kalmak zorunda kaldı. Bu durum vatandaşlara ek faizler ile yansırken temel gıda ürünlerinin dahi mevcut gelirler ile karşılanamamasına sebep oldu. 

Vatandaşların bütçelerini direkt olarak etkileyen tüm bu olumsuz gelişmeler, nakit ihtiyaçlarının artmasına sebep oldu. Ay sonunu getirmekte güçlük çeken ve buna bağlı olarak da nakit desteği arayışları devam eden tüketicilere, ING Bank’tan müjdeli haber geldi. Banka, iki ayrı kategori altında geliştirmiş olduğu yeni kredi kampanyalarına ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

ING BANK’TAN SIFIR FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI!

ing-banktan-faizsiz-kredi-kampanyasi-5-bin-tlye-kadar-faiz-uygulanmayacak

Sektörün ileri gelen isimlerinden olan ve geliştirdiği avantajlı kampanyalar ile farkını ortaya koymayı başaran ING Bank, nakde olan ihtiyaçları artan tüketiciler için yeni bir kampanya geliştirdiğini bildirdi. 

Turuncu Ekstra programına dahil olan ve aylık bin 250 TL’lik harcamasını Turuncu Ekstra kartı ile yapan tüm müşterilere, 5 bin TL’ye kadar faizsiz ihtiyaç kredisi hizmeti sunulacağı açıkladı. Ayrıca banka, mevcutta kredisi bulunan müşterilerin de programa dahil olması durumunda 5 bin TL’ye kadar olan kredileri için faizlerin sıfırlanabileceğini belirtti. 

ING BANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak 4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak

5 bin TL ve üzeri tutarlı krediler için faizlerin değişiklik göstereceğini belirten ING Bank, ihtiyaç kredisi hizmetine ilişkin örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 10 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 1,94
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Taksit tutarı: 420 TL