Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yükselişe geçen sosyal medya platformları, günümüzün vazgeçilmez toplulukları haline dönüştü. Sosyalleşmenin büyük bir kısmını karşılayan bu platformlarda birbirinden ayrı topluluklarla olmak mümkün olsa da bir süre sonra platformlarının kullanıcılarına sunduğu özellikler aynı hale gelmeye başladı. Bunun önüne geçmek için çabalayan Instagram, yenilikleri üzerindeki çalışmasının startını verdi.

Yenilikçi anlayışı ile diğer platformlardan bariz bir şekilde ayrılan Instagram, bu sayede sadece son birkaç yılda dünyanın en çok kullanılan platformları arasındaki yerini aldı. Bu yerini kaybetmemek için sık sık yenilikler gerçekleştiren Instagram, kullanıcıların sunduğu yeniliklerini artırmak için harekete geçti. Bu bağlamda Instagram’ın bir sonraki güncellemesinde gerçekleştireceği iki yenilik şimdiden ortaya çıktı.

INSTAGRAM, SESSİZ MOD ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

instagramda-sasirtacak-yenilikler-icin-hazirliklar-basladi (2)

iOS telefonlarda bulunan ‘Rahatsız Etme’ özelliğinin bir benzeri üzerinde çalıştığı öğrenilen Instagram, yeni güncellemesiyle birlikte ‘Sesiz Mod’ özelliğini harekete geçirmeyi planlıyor. Bu modun birçok avantajı bulunurken, bu avantajlardan bazıları ortaya çıkmış bulunuyor.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı Sessiz Mod özelliğinin aktif olmasıyla birlikte, bildirimleri sessize almak mümkün olacak. Üstelik özelliğin tek avantajı da bu değil. Aynı zamanda size mesaj göndermeye çalışan herkese müsait olmadığınızı belirten otomatik bir yanıt verecek olan bu özelliği aynı zamanda günün belirli saatlerinde otomatik olarak etkinleştirmek de mümkün olacak.

INSTAGRAM, KEŞFETİ KİŞİLEŞTİRME ÜZERİNE ÇALIŞIYOR

Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta bugün itibariyle Sessiz Mod özelliğini aktif hale getirmiş olan Instagram’ın bir diğer özelliği ise: ‘İlgilenmiyorum’. Fotoğraflar ve videolar üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için birtakım yenilikler getiren Instagram, daha fazla kişileştirme sağlamayı amaçlıyor.

Nihayet olacak! NASA duyurdu! Mars'ta yaşamanın yolu bulundu! Nihayet olacak! NASA duyurdu! Mars'ta yaşamanın yolu bulundu!

Instagram’ın kişileştirme için sağladığı İlgilenmiyorum özelliği sayesinde Instagram’da gördüğünüz sponsorlu gönderilerden ya da Keşfet sekmesine düşüp de orada neden olduğunu anlamadığınız tüm paylaşımlardan kurtulabileceksiniz. İlgilendikleriniz ve ilgilenmedikleriniz üzerinden bir algoritma geliştirecek olan Instagram daha kişisel bir deneyim sunacak.