Türkiye İş Bankası ve KOSGEB arasındaki işbirliği ile KOBİ’lere özel finansman çözümleri sunulmaya deva ediyor. İş Bankası’ndan KOSGEB Kredisi alarak finansman desteği sağlamak isteyen KOBİ’lere destek verilmesi hedefleniyor. 

İş Bankası aracılığıyla KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı’na katılarak işletmelerin düşük faiz oranlarıyla projelerini hayata geçirmelerine yönelik finansman olanakları sağlanacak. Avantajlı oranlardan yararlanarak işletmelerin KOSGEB işbirliği ile İş Bankası üzerinden kredi kullanmalarına imkan sağlanacak. 

KOSGEB KOBİ FİNANSMAN DESTEK PROGRAMI ŞARTLARI 

is-bankasi-ve-kosgeb-isbirligi-devam-ediyor-kosgeb-kobi-destek-finansman-destek-programi-de

KOSGEB ve İş Bankası arasında yapılan işbirliği kapsamında verilen kredi ile KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı’ndan yararlanacak kişilerin düşük faiz oranlarından yararlanması sağlanmaktadır. Programa katılım için KSOGEB Veri Tabanı’na kayıtlı, KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan ve KOSGEB tarafından Girişimci İşletme veya Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki işletme olarak sınıflandırılmış olmaları gerekmektedir. 

Söz konusu programa başvuru için aranan şartlar ise şöyle:

  • KOSGEB desteği ile işini kurmuş faal işletmeler olan ‘’girişimci işletme’’ kapsamında yer almak. 
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında yer almak ve bu işletmelerin ürünlerini alan Stratejik ve Öncelikli Sektördeki İşletme olarak tanımlanmak. 

Program kapsamında ilgili koşulları sağlayan işletmelere işletme kredisi ve makine teçhizat kredisi kullandırılması sağlanmaktadır. 

KREDİ LİMİTLERİ NE KADAR? 

EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu! EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu!

KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında girişimci işletmeler için azami 50.000 TL, kadın, genç, engelli, gazi ve birinci derece şehit yakınları için azmi 70.000 TL kredi limiti belirlenmiştir. Stratejik ve Öncelikli grupta yer alan işletmeler ise azami 500.000 TL’ye kadar kredi kullanabilmektedir. 

36 AYA VARAN VADELER UYGULANACAK

İşletme kredilerinde program kapsamında 12 – 18 ay arasında kredi vadesi uygulanıyor. Makine Teçhizat Kredilerinde ise 12, 18, 24, 30 ve 36 aya kadar vade seçeneklerinin yer alacağı ifade ediliyor.