Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çok sayıda personel alımı yapılıyor. Geçtiğimiz yıl binlerce kişinin istihdam edilmesini sağlayan program kapsamında farklı pozisyonlarda personel istihdamı gerçekleştirilmişti.

İŞKUR TYP personel alımına ilişkin 2023 yılı şartları ve detayları ise merak ediliyor. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi kadrosunda yapılan alımlar ile birçok vatandaşın istihdam edilmesi sağlanmıştı. Bu sene alım yapılıp yapılmayacağı ise merak ediliyor.

İŞKUR TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

MEB bünyesinde alınacak destek personellerine ilişkin 2023 yılına dair henüz bir ilan yayınlanmadı. Toplum Yararına Destek (TYP) kapsamında yeni yılda personel alım ilanlarının duyurulması hedefleniyor. Şu an için TYP kapsamında personel alımı yapılıp yapılmayacağı hakkında bir açıklama bulunmuyor. Ancak ilerleyen günlerde ilanların yayınlanabileceği aktarılıyor.

Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

iskur-typ-personel-alim-ilanlari-yayinlandi-listede-guvenlik-gorevlisi-ve-temizlik-iscisi-d (2)

İŞKUR tarafından yayınlanan güncel personel alım ilanları ve geçtiğimiz yıllara ilişkin TYP kapsamında duyurulan iş ilanları için genel şartlar belirlenmiştir. İlgili pozisyona göre istenen özel şartların sağlanmasının yanı sıra bu genel şartların da sağlanması gerekmektedir.

İŞKUR personel alımı genel şartları kısaca şöyledir:

  •  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  •  Kuruma kayıtlı olmak,
  •  18 yaşını tamamlamış olmak,
  •  İlgili kanun kapsamında yer alan herhangi bir sigorta türünde sigortalı olarak çalışmamak vb.

2023 yılı için güncel İŞKUR ilanları yayınlanmaya devam ediyor. İlerleyen günlerde İŞKUR tarafından ayrıca TYP kapsamında da yeni iş ilanlarının yayınlanması bekleniyor.

TOPLUM YARARINA PROGRAM NEDİR?

Toplum Yararına Program (TYP), çeşitli afet, salgın, acil durum dönemlerinde veya diğer mücbir sebeplerle kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere iş imkanı sunan bir programdır. İşsiz vatandaşların çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve bu kişilere geçici gelir desteği sağlamak üzere program kapsamında farklı kadrolarda istihdam sağlanıyor.