Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

İşsiz, emekli, ev hanımı, çalışan çalışmayan herkese PTT şipşak Bin 798 TL destek veriyor hemen başvurun - Türkiye'de sosyal devlet anlayışı benimsenirken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara 40 farklı alanda büyük destek paketleri duyurulmaya devam ediyor. Türkiye'de devlet tarafından sağlanan desteklerden birisi de şüphesiz yaşlı ve bakıma muhtaç kişiler. Burada devlet tarafından sağlanan desteklerin ödeme tutarı toplamda 1798 lira olarak bilinir. Para yardımından faydalanmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey var. Burada başvuru oluşturarak ödemeleri almaya hak kazanabilirler. Başvuranlar ödemelerini hesaplarına alabilecek.

Soğuk kış aylarının gelmesi ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin de yüklerini hafifletmek adına yapılan para yardımlarının tutarları artırıldı. İhtiyaç sahibi ailelerin bu sürede bilmedikleri yardımlar ile ilgili yetkililer tarafından da sürekli paylaşılmakta. Vatandaşlara sağlanan diğer destekler arasında yeni doğan bebekli aileler de yer alıyor. Bu destek ödemelerinden herhangi bir işi olan ya da olmayan herkesin faydalanabileceği bildirildi.

PTT tarafından sağlanan bu destek ödemelerinde de tutar 659 liradan 827 liraya kadar yardım parası herkese ödenecek. Burada konulan şartları taşıyan kişilerin de imkandan faydalanabileceği bildirildi.

İŞTE PTT'DEN ALABİLECEĞİNİZ DESTEK ÖDEMELERİ

Türkiye'de yeni destek ödemeleri açıklanırken destek tutarları da belli oldu. Buna göre ise desteklerden birisi olan evde bakım maaşı 3 bin 336 TL olurken evde bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara da toplamda bin 798 TL ödeme yapılıyor.

Yeni yıla sayılı günler kalırken engelli aylıkları da vatandaşlara maaşlarının engel oranlarına göre ödenmesine neden oluyor. Burada yüzde 40 ila 69 oranında engeli olan vatandaşlar için 662 lira ve 70 yaş üzeri engeli bulunan kişilere de 992 TL ödeme gerçekleştirilmekte. Devlet tarafından açıklanan paketlerden birisi de şüphesiz yaşlı maaşları oldu. O kişilere de son zamla beraber 828 lira destek ödemesi gerçekleştirilecek.