Türkiye’de son yıllarda artan işsizlik nedeniyle birçok vatandaş ihtiyaçlarını karşılamak için banka kredilerine başvurmaya başladı. Bankaların büyük bölümü ise düzenli gelir sahibi olmayanlar için kredi sağlamıyor. Gelişen bankacılık sektöründe ise bu vatandaşlara özel kredi fırsatları öne çıkmaya başladı. 

Acil nakit ihtiyacı olanlara kefilsiz bir şekilde gelir belgesine ihtiyaç duyulmadan kredi fırsatları sunulmaya başladı. Bordrosuz ve sigortasız olan kişilere de bu kapsamda düşük miktarda krediler verilmeye devam ediyor. 

İŞSİZLERE ANINDA KREDİ VEREN BANKALAR 

issizlere-kredi-veriliyor-5-banka-resmen-duyurdu-basvurular-basladi (2)

Sigorta ve gelir belgesi olmadan kredi kullanmak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu kapsamda özellikle bankaların dijital bankacılık hizmetleri üzerinden birçok vatandaşlın rahatça kredi kullanmaları sağlanıyor. Bu kapsamda tercih edilecek kredileri geri ödeme seçenekleri de ilgi görüyor. 

İşsizlere gelir belgesi şartı aranmadan kefilsiz kredi kullandıran bankalar arasında şu bankalar öne çıkmayı başarıyor:

  • EnPara – QNB Finansbank 
  • N Kolay – Aktif Bank
  • CEPTETEB – TEB 

Bankaların dijital iletişim kanalları üzerinden başvurularını yapan vatandaşların avantajlı kredi seçeneklerinden kolayca yararlanmaları sağlanıyor.  

KREDİ NOTU DETAYI ÖNEMLİ!

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

Banka kredisi kullanmak isteyenler için en temel şartlardan biri kredi notunun yüksek olması. Düzenli geliri olsa bile kredi notu düşük olan kişilerin bankalardan kredi almaları oldukça zordur. Özellikle işsizlerin kredi kullanabilmeleri için mutlaka yüksek bir kredi notuna sahip olmaları istenecektir. Kredi notu aralığı 1500 – 1699 arasında olanlar ile 1700 – 1900 arasında olanlar iyi ve çok iyi olarak değerlendirilmektedir. 1100 – 1499 arasında olanlar ise az riskli olarak tanımlansa da gelire bağlı olarak kredi kullanabilmektedir.  

BAŞVRU ŞARTLARI NELERDİR?

Çalışmayan ve düzenli geliri olmayan kişilerin kredi kullanabilmesi için bazı şartları sağlaması gerekiyor. Bu kapsamda kredi notu ilk sırada yer alan şartlardan biri. Ayrıca bankalar tarafından kullandırılacak krediler kapsamında vatandaşlardan farklı şartlarda aranabilir. Kredi notu yüksek olanlar rahatlıkla banka kredilerinden yararlanabilmektedir.