Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri sebebi ile birçok farklı alana yüksek oranlı zamlar yansıtıldı. Yapılan zamlardan nasibini alan sektörlerden birisi olan ulaşım sektörü, sabit maaşlı vatandaşların bütçelerinde ciddi bir sarsılma yaşanmasına sebep oldu. Gündelik hayatın akışı içerisinde her gün işe, okula veya diğer noktalara gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak durumunda kalan vatandaşlar, kazançlarının büyük bir bölümünü ulaşım masraflarına ayırmak durumunda kaldı. 

Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı

Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerin yanı sıra şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşının akaryakıt fiyatlarını direkt olarak etkilemesi, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan ulaşım hizmetlerinin daha da zamlanmasına sebep oldu. Bu durum karşısında vatandaşların daha da mağdur olmalarına göz yummak istemeyen İstanbulkart yönetimi, hiç değilse diğer alanlarda indirimlerden faydalanılabilmesi adına çeşitli kampanyalar geliştirmeye başladı. 

Yalnızca ulaşımda değil çeşitli noktalardan yapılan alışveriş harcamaları için de kullanılabilen İstanbulkart için yeni bir kampanyanın daha geliştirilmiş olduğunu duyuran yetkililer, söz konusu kampanyaya ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

İSTANBULKART’TAN İSPARK KAMPANYASI EKİM 2022! 

istanbulda-yasayan-vatandaslar-icin-duyuruldu-istanbulkarta-yapilan-50-tllik-yuklemeye-otop

Sene başından bu yana ağırlaşan ekonomik şartlara karşı İstanbul halkının yararlanabilmesi adına indirim kampanyaları düzenleyen İstanbulkart yönetimi, 5 Kasım tarihine kadar geçerliliği bulunan yeni bir kampanyanın daha duyurusunu yaptı. 

İstanbulkart tarafından düzenlenmiş olan yeni kampanyaya göre 5 Kasım tarihine kadar İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden kartına 50 TL’lik yükleme yapan vatandaşlara, ilk İSPARK ödemelerinin hediye edileceği bilgisi kaydedildi. 

İSTANBULKART İSPARK KAMPANYASININ AYRINTILARI!

İstanbulkart’ın İSPARK ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen vatandaşların, kampanya kapsamında yalnızca bir kere indirim hakkından yararlanmaları mümkün kılındı. Yetkililer kampanya kapsamında yararlanılabilecek olan azami indirim tutarının 18 TL olduğunu ifade etti. 18 TL’yi aşan park ücretleri için kalan tutarın hesaptan tahsil edileceğine dikkat çeken yetkililer, ödül bilgisinin SMS ile kart kullanıcısına bildirileceği bilgisini paylaştı.