İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki ile hayata geçirilmiş olan eski adıyla Bilgi İşlem Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., yeni adıyla BELBİM, şimdilerde kampanyadan kampanyaya koşmaya başladı. İstanbulkart’ı bir ulaşım kartından daha fazlası haline getirmiş olan BELBİM, söz konusu kartların alışverişten otoparka kadar pek çok yerde geçmesini sağlayan kampanyaları peş peşe hayata geçirdi. Bu hafta o kampanyalara bir yenisi daha eklendi.

Geçtiğimiz yılı yenilikler yılı olarak ilan eden BELBİM, ilk olarak İstanbulkart’ın ulaşım dışındaki alanlarda da geçmesini sağlamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi diğer iştirak şirketlerde de geçerli hale gelen İstanbulkart, otoparklardan restoran harcamalarına kadar pek çok yerde geçmeye başladı. Ardından çeşitli markalar ile iş birliğine giden İstanbulkart’ın yeni kampanyası sanal market alışverişi alanından geldi.

İSTANBULKART İLE GETİR İŞ BİRLİĞİ BAŞLADI

Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı

istanbulkart-ulasim-karti-olmaktan-cikti-simdi-de-sanal-market-alisverislerine-indirim-don

Bilindiği üzere İstanbulkart, geçtiğimiz yıl pek çok markette geçerli hale gelmişti. Bu kez sanal market alışverişleri konusunda bir kampanyaya imza atan BELBİM, İstanbulkart ile Getir iş birliğini duyurdu. Bu kapsamda 9 Ocak 2023 tarihi ile 31 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılacak olan Getir alışverişlerine 15 TL indirim verecek olan BELBİM, alışverişlerin İstanbulkart ile yapılmasını şart koştu.

BELBİM’in konuya ilişkin duyurusunda; “Getir’de yapacağın İstanbulkart ödemelerinde anında 15 TL indirim!” ifadeler yer alırken, duyurunun devamında kampanyanın detayları bulundu. İndirimin hem Getir hem de GetirBüyük’te geçerli olacağını belirten BELBİM, kampanyadan faydalanmak için Getir’de 90 TL, GetirBüyük’te 165 TL sepet tutarını geçmek gerektiğini ve İstanbulkart ile ödeme yaparak, ‘Sipariş Ver’ aşamasında promosyonun seçilmesi gerektiğini bildirdi.

KAMPANYA İSTANBUL DEPOLARINDA GEÇERLİ

Kampanya kapsamında birtakım şartlar belirlemiş olan İstanbulkart ile Getir iş birliği, kampanyanın yalnızca İstanbul depolarından yapılacak Getir alışverişleri için geçerli olduğunun altını çizdi. Getir için 90 TL ve üzeri siparişlere 15 TL, Getirbüyük için 165 TL ve üzeri siparişlere 15 TL indirim uygulayacak olan bu iş birliği kapsamında birtakım başka koşullar da yer aldı.

Kullanıcıların kampanyadan tek bir İstanbulkart’ı ile bir kez faydalanabileceğini bildiren İstanbulkart ile Getir iş birliği, kullanıcının kampanyadan Getir uygulaması içerisinde İstanbulkart ile yaptığı işleme karşılık ödeme sırasında indirim alarak yararlanabileceğini belirtti. Yani indirim tutarı sonradan karta yüklenmeyecek.