Evin işi gücü bitmiyor, biliyoruz. Ancak, yapılan temizliği anında yapılmamış gibi gösteren tozlar, kuşkusuz ev temizliğinin baş düşmanları! Evin yerden ısıtmalı olup olmasından tutunda camın ne kadar sıklıkla açıldığına kadar tozlanma süresi değişecek olabilen evlerimizde tozu ve tozlanmayı artıracak pek çok farklı etken bulunuyor. Bu kapsamda tozlar baş etmenin yolu ise, evinizde gizli.

Ev temizliğinde her şeyi tam yapsanız da temizlediğiniz bir parkenin ya da mobilyanın sadece saniyeler içerisinde tozlanması temizliği hiç yapmamışınız gibi gösterebilir. Bu nedenle de ev temizliklerinde en önemli kısım dikkatli bir şekilde alınması gereken tozlardır. İnatçı tozlar ile baş etmekte zorlananlardansınız, sizin için önereceğimiz bu iki alternatif yolu kullanmanızı tavsiye ederiz.

BİRKAÇ MALZEMEYİ BİRLEŞTİRMEKTEN KORKMAYIN

istenmeyen-tozlari-alt-etmek-icin-evinizdeki-malzemeleri-kullaninn

Evinizdeki tozlar ile baş etmek için birkaç malzemeden destek alabilirsiniz. Zeytinyağı, beyaz sirke, bulaşık deterjanı, limon esansı, su ve boş sprey şişesi ile hazırlayabileceğiniz bu mucizevi temizleme suyunun yapılışı son derece kolay.

Yarım çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı sirke, yarım bardak su, 2 damla bulaşık deterjanı, 10 damla limon esansını birleştirip, karıştırdıktan sonra hazırladığınız karışımı kolay püskürtebilmek için boş bir sprey şişesine koyun. Ardından mikrofiber beze hazırladığınız karışımından sıkın ve tozlarınızı bir de bu yöntemle yok etmeye çalışın farkı görecekseniz.

Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor

ŞAMPUAN VE SUDAN DESTEK ALIN

İnatçı tozlarla baş etmenin bir diğer yolu ise şampuan ve sudan geçiyor. Sadece 2-3 sıkımlık şampuan ile 1 – 1,5 bardak suyu karıştırarak hazırlayabileceğiniz bu karışımı da bir sprey şişesine boşaltarak çok daha kolay kullanabilirsiniz.

Toz alacağınız zaman eşyalarınızın üzerine 1-2 kez püskürtüp mikrofiber bir bezle silme işlemini yaparsanız, bu karışımdan son derece verim aldığınızı görecekseniz. Yapısı gereği tozlanmayı geciktirecek olan şampuanlı karışım, özellikle ceviz rengi tarzı ahşam mobilyalarınızı parlatmak için inanılmaz etkili. Şimdiden elinize sağlık!