Bir süredir NATO üyeliği için Türkiye’nin kapısını aşındıran ve bu uğurda birçok yanlış karara alan İsveç yönetimi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gündemine girmişti. İsveç yönetiminin, ülkelerinde bulunan teröristleri iade etmeleri gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, iade için adımların atıldığını ancak sonrasında kararın İsveç tarafından iptal edildiğini ifade etti.

Son dönemlerde gerginliği iyiden iyiye tırmandıran İsveç, dün skandal bir olay ile daha gündeme geldi. Türk Büyükelçiliği’nin önüne gelen eylemciler Kur’an- ı Kerim yakmak istedi. İsveç polisi eylemcilerin girişimine ses çıkarmadı. Büyükelçilik önünde yaşanan bu olaya, Türk yetkililerden tepki yağdı.

İSVEÇ’TE BİR TERÖR EYLEMİ DAHA!

isvec-turk-buyukelciligi-onunde-kuran-i-kerim-yakilmasini-izin-verdi (2)

Geçtiğimiz haftalarda İsveç’te Türkiye’ye yönelik bir terör eylemi düzenledi. Terör örgütü PKK/ YPG yandaşları Stockholm’de bulunan belediye binasının önüne gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzetilen bir cansız mankeni, ayaklarından astı. Terör örgütünün bu eylemine hem ülkemizden hem de diğer dünya ülkelerinden tepki yağarken dün İsveç’te skandal bir olay daha yaşandı.

Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri

Türk Büyükelçiliği’nin önüne gelen eylemciler, Kur’an-ı Kerim yakmak istedi. Eylemcilerin bu girişimine İsveç polisinden herhangi bir tepki gelmedi. İsveç kolluk kuvvetlerinin bu skandal izin kararı tüm dünyadan tepki gördü. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile eyleme tepki verdi.

BÜYÜKELÇİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA ÇAĞIRILDI!

Edinilen bilgilere göre İsveç polisinin kutsal kitabımız olan Kur’an- ı Kerim’in yakılmasına izin vermesinin ardından İsveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı. Büyükelçiye nefret suçu niteliğinde olan provokatif eylemin en güçlü şekilde kınandığı, İsveç yönetiminin takındığı bu tavrın kabul edilemez olduğu belirtildi. Ayrıca yarın PKK yandaşlarının Stockholm merkezinde bir gösteri yapacaklarına dair duyum alındığı, terör örgütlerinin ve yandaşlarının eylemlerine izin verilmesinin Üçlü Ahitname’nin ihlaline sebep olduğu da ifade edildi.