Kendi iş yerini açmak isteyenler uzun süredir eğitimlere katılıp devlet desteği ile yeni bir meslek kurmak için ana sermaye arayışında olanlara müjde duyuruldu. Bankaların belirli aralıklarla esnaflara özel sunduğu kredi desteği Cumhuriyetin 100. yılına özel fırsatı ile girişimcilere katkı olmaya hazırlanıyor.

ESNAF VE SANATKARA ÖZEL 100 MİLYAR TL İŞYERİ AÇMA KREDİSİ NEDİR?

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

Esnaf ve Sanatkarları özel 100 milyar TL kredi desteği ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın sunmuş olduğu düşük faiz oranından yararlanabiliyor. İşletmeye yönelik sermaye ihtiyacı bulunanlar için azami 60 ay vade ile 500 bin TL'ye kadar finansman fırsatı sunuluyor. Her bir kredi limiti aylık taksitlerle geri ödenebiliyor. 3 aylık ve 6 aylık ödeme seçenekleri banka ile yapılan görüşmeler sırasında belirlenebiliyor.

ESNAF VE SANATKARA ÖZEL 100 MİLYAR TL İŞYERİ AÇMA KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

isyeri-acmak-isteyen-esnafa-ozel-kredi-kampanyasi-100-milyar-tl-esnaf-kredisi-120-ay-vadel (2)

Belirli meslek grubuna yönelik faaliyette bulunulan iş yeri uyumlu olduğu anda hem iş yeri için hem de taşıt alınması için Halkbank 120 ay vadeli 1.500.000 TL kredi paketini duyurdu. Yatırım kredisi kapsamında taşıt alımlarına 84 ay vade işyeri alımı için ise 120 ay vade fırsatı sunuluyor.

Halkbank'ın sunduğu fırsat kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ya da banka aracılığı ile kısa sürede krediye ulaşabiliyor. Bankanın belirlemiş olduğu belirli politikalar kapsamında yapılacak ön değerlendirme sonucunda banka belge ya da teminat talebinde bulunabilir.

ESNAF VE SANATKARA ÖZEL 100 MİLYAR TL İŞYERİ AÇMA KREDİSİNDEN KİMLER BAŞVURABİLİR? BAŞVURU EVRAKLARI

Halkbank'ın Esnaf ve Sanatkarlara özel sunmuş olduğu kredi kampanyasından bankanın belirlemiş olduğu kişiler ancak faydalanabiliyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve siciline kayıtlı olan kişiler yalnızca kredi kullanabiliyor. Esnaf ya da Sanatkar olması gerekiyor.

Halkbank 100 milyar TL kredi desteği kampanyasına başvuruda bulunmak isteyenlerin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olduğu anda kooperatif üzerinden başvuru yapabiliyor. Eğer ortak değilse Halkbank şubelerine giderek kredi başvurusu yapılabiliyor. Kredi başvurusu sırasında Esnaf Oda Kayıt belgesi, kimlik belgesi ve vergi levhası örneği isteniyor.