Mayıs ayına çekilmesi konuşulan 2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri için heyecan doruktayken Millet İttifakı’nın adayının halen belli olmaması seçmenler tarafından eleştirilmeye başlandı. Altılı masanın mensupları cumhurbaşkanı adayını belirlemek yerine öncelikle yönetime dair birtakım kararların alınmasını doğru bulurken gözler 26 Ocak tarihinde İYİ Parti’nin ev sahipliğinde yapılacak olan 11’inci toplantıya çevrildi. Toplantı sonrasında cumhurbaşkanı adayının açıklanıp açıklanmayacağı merak edilirken İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi adına birtakım önerilerde bulunduğu ortaya çıktı.

Uzunca bir süredir Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağına yönelik birtakım iddialar ortaya atılmaya devam ederken İYİ Parti’nin bu ihtimale pek de sıcak bakmadığı ileri sürüldü. Adayın belirlenmesi için iki farklı öneri sunan İYİ Parti’nin kimi aday olarak göstermek istediği ise merak konusu oldu.

İYİ PARTİ’DEN ADAY BELİRLEME ÖNERİSİ!

iyi-parti-kilicdaroglunun-adayligini-kabul-etmiyor-mu (2)-1

Altılı masanın liderleri 26 Ocak günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde bir araya gelecek. Geçtiğimiz günlerde bir sağlık problemi yaşayan ve şu an durumu iyi olduğu bilinen Akşener, 19 Ocak Perşembe günü itibari ile altılı masanın liderlerini ziyaret etmeye başlayacak.

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik toplantılar devam ederken İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi adına iki öneri sunduğu öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmadıkları ileri sürülen İYİ Partili yetkililerin, adayı belirlemek amacı ile halkın katılımı ile bir anket düzenlenmesi gerektiğini düşündüğü öğrenildi. Ayrıca İYİ Parti ikinci bir seçenek olarak da partilerin tabanlarına da cumhurbaşkanı adaylarının sorulması gerektiğini ifade etti.

HANGİ PARTİ, KİMİ ADAY GÖSTERMEK İSTİYOR?

Şimdiye kadar gerçekleştirilmiş olan toplantılarda cumhurbaşkanı adayı için bir ismin konuşulmadığını ifade eden altılı masa liderlerinin, şubat ayında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek olan toplantının ardından adaylarını açıklamaları bekleniyor. Ancak kulislerden gelen bilgilere göre parti mensuplarının kendi özellerinde cumhurbaşkanı adayının ismine yönelik birtakım istişareler yaptıkları biliniyor.

CHP’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığında ısrarcı olduğu ileri sürülürken Saadet Partisi’nin de Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek verdiği iddia edildi. DEVA Partisi’nde ise Babacan’ın adaylığının yüksek sesle konuşulmaya başladığı ileri sürüldü. Öte yandan Gelecek Partisi’nin Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmadığı da biliniyor.