2023 yılına girilmesi ile birlikte hem Meclis gündemi hem de siyasi partilerin gündemi iyiden iyiye yoğunlaşmaya başladı. 2022 yılında Meclis’ten geçen ve yeni dönem itibari ile yürürlüğe girecek olan bazı çalışmaların hazırlıkları sürerken 2023 yılı kararları da yavaş yavaş açıklanmaya başlandı. Öte yandan 2023 yılının en önemli konu başlıkları arasında değerlendirilen cumhurbaşkanlığı seçimleri de son dönemlerde gündemden düşmemeye başladı. Bu noktada Cumhur İttifakı’nın adayının mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak kesinleşirken Millet İttifakı’nın adayının halen belli olmaması, kafaları karıştırdı.

Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir? Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir?

18 Haziran 2023 olarak açıklanmış olan seçim tarihinin öne çekilip çekilmeyeceği halen gizemini korurken son günlerde altılı masanın cumhurbaşkanı adayını halen açıklamaması da birtakım tartışmalara sebep oldu. Kendilerince haklı gerekçeler ortaya koyan altılı masa liderleri geniş bir kesim tarafından değerlendirilirken bir kesim de cumhurbaşkanı adayının açıklanması için geç kalındığını ileri sürdü. Tüm bu konuşmalar halen yapılmaya devam edilirken İYİ Partili isimden şaşırtan bir cumhurbaşkanı adayı açıklaması geldi. Bir YouTube programına katılan parti yetkilisi, iki kişinin ismini vererek “onaylarız” ifadesini kullandı. 

İYİ PARTİLİ İSİMDEN CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLAMASI!

iyi-partili-isim-altili-masanin-iki-adayina-onay-verdiklerini-acikladi

Bir YouTube programına katılan ve Adem Metan’a açıklamalarda bulunan İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü Orhun Ertürkmen, cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı adayı olarak iki ismi düşündüklerini ve iki ismin de kazanma ihtimalinin olduğunu belirten Ertürkmen, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş için “destekliyoruz” ifadesini kullandı. 

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ NE ZAMAN?

Bir süredir kulislerde dolaşan erken seçim iddiaları, gündeme bomba gibi düşmüştü. Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili olarak “mevsim şartlarından ötürü öne çekebiliriz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu iddiaların doğruluğunu gözler önüne serdi. Şimdilik 18 Haziran 2023 olarak açıklanmış olan seçim tarihinin, en erken 9 Nisan tarihine çekilebileceği ileri sürüldü. Konu, henüz netlik kazanmadı.