Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında meydana gelen ani yükselişler, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de köklü bir değişikliğe gidilmesine sebep oldu. Artan yedek parça maliyetlerinin yanı sıra yeni dönemde etkisini daha da arttıran çip krizi hem ikinci el hem de sıfır kilometre araçların fiyatlarına yüksek oranlarda zamların yansımasına yol açtı. Bu durum piyasaya yeni sürülen araçları da direkt olarak etkileyerek tüketicilerin hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu.

Yeni dönemde sıklık ile elektrikli otomobil tasarımlarına ağırlık verilirken bugün Japon otomotiv devi Nissan’dan yeni bir haber geldi. Merak ile beklenen yeni nesil X- Trail aracının tanıtımını yapan üretici firma, aracın versiyonlarına göre belirlemiş olduğu Türkiye satış fiyatlarını da duyurdu. 

NISSAN YENİ X- TRAIL ARACINI TANITTI!

japon-otomotiv-devi-nissan-yeni-x-trail-aracini-turkiyeye-getirdi-nissan-x-trail-fiyati-dud

Merak ile beklenen yeni X- Trail’i tanıtan Japon otomotiv devi Nissan, tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Tasarımda ve motorda büyük değişiklikler yapan Nissan, e- Power ismini vermiş olduğu yeni teknolojisini e-4orce ile dört tekerden de çekiş özelliği ekleyerek güçlendirdi. Bu özellikle ilk kez C- Trail’in motor sisteminde kullanıldı. Aracın 7 saniyede 0’dan 100’e çıkabildiği açıklandı. 

Yeni aracında daha hafif maddeler kullanan Nissan, aracın kapılarını, motor kaputunu ve ön çamurluklarını alüminyumdan yaptı. Aracın ortalama yakıt harcamasını 100 kilometrede 5,5 litre olarak belirleyen Nissan, bu aracı ile fark yaratacağını ortaya koyuyor. 

Hyundai 2023 Ocak ayı fiyatları belli oldu! Bu modelde 6.500 TL indirim uygulanacak! Hyundai 2023 Ocak ayı fiyatları belli oldu! Bu modelde 6.500 TL indirim uygulanacak!

NISSAN X- TRAIL TÜRKİYE SATIŞ FİYATLARI KASIM 2022

Geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu bir etkinlikte yeni aracı X- Trail’i tanıtan ve aracın iki farklı motor seçeneği ile Türkiye’de de satışa sunulacağını açıklayan Japon otomotiv devi Nissan, fiyat açıklamasında da bulundu. Nissan tarafından yapılmış olan açıklamaya göre X- Trail versiyonlarının satış fiyatları şu şekilde belirlendi:

  • 1.5 L VC- Turbo MHEV Platinum Premium: 1 milyon 499 bin 900 TL
  • 1.5 L VC- Turbo MHEV Skypack: 1 milyon 299 bin 900 TL
  • e- 4orce Platinum Premium 4x 4: 1 milyon 824 bin 400 TL
  • e- 4orce Skypack 4x 4: 1 milyon 647 bin 400 TL
  • e- 4orce Platinum 4x 4 7 koltuk: 1 milyon 849 bin 400 TL