Ülkemizin en kalabalık şehri olan ve nüfusu günden güne artan İstanbul’da ulaşım sorunu da her yeni günde basında yer almaya devam ediyor. Sabahı ayrı akşamı ayrı olan trafik çilesi vatandaşları hayattan bezdirirken vatandaşlar çareyi toplu taşıma araçlarını kullanmakta buluyor. İşe, okula veya gidecekleri diğer noktalara sıklık ile metro, metrobüs ve marmaray ile gitmeyi tercih eden vatandaşlar, her ne kadar araçların kalabalık olmasından şikayet etseler de trafikte daha az vakit geçirdikleri için bu duruma katlandıklarını belirtiyorlar.

İstanbul’un trafiğini oldukça rahatlatan metro, son dönemlerde herkes tarafından sıklık ile tercih edilmeye başlandı. Özellikle uzak bölgeler arası ulaşımın hızlı bir şekilde sağlanmasına aracılık eden metrolar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yeni projelerine de konu olmaya devam ediyorlar. Bu noktada bir süredir hazırlıkları devam eden ve son olarak da deneme sürüşleri gerçekleştirilmiş olan Kağıthane- İstanbul Havalimanı metrosu, yeni bir gelişme ile gündemde yer aldı. Metroya ve metronun açılış tarihine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, detayları paylaştı. 

YENİ METRO HATTININ DETAYLARI BELLİ OLDU!

kagithane-istanbul-havalimani-metrosunun-acilacagi-tarih-netlesti (2)

Son deneme sürüşü gerçekleştirilmiş olan Kağıthane- İstanbul Havalimanı metrosuna ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni metro hattına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Metro hattımız Kağıthane, Eyüpsultan ve Arnavutköy ilçelerinden geçecek. 8 istasyon ile günlük olarak 800 bin kadar yolcuya hizmet verecek kapasiteye sahip. İstanbul Havalimanı’na Mecidiyeköy- Mahmutbey metro hattı entegrasyonu sayesinde tüm raylı sistem ile doğrudan, hızlı, ekonomik ve güvenli bir şekilde ulaşmak mümkün olacaktır. Hattın aktif olması ile birlikte Kağıthane’den havalimanına 24 dakikada, Göktürk’ten havalimanına ise 12 dakikada ulaşılabilecek.”

METRO HATTININ AÇILIŞ TARİHİNİ AÇIKLADI!

Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet

Bir süredir hazırlıkları devam eden ve vatandaşlar tarafından da heyecan ile beklenen Kağıthane- İstanbul Havalimanı’nın 22 Ocak Pazar günü hizmete açılacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, hattın açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını belirterek tüm halkı törene davet etti.