Merkezi ABD’de bulunan dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks, yeni güne yeni bir zam haberini yayınlayarak başladı. Firma, tüketicilere ayın ikinci zammını duyurarak fiyatların değiştiğini bildirdi.

DOLARIN YÜKSELİŞİ KAHVE FİYATLARINI VURDU!

Uzunca bir süredir yukarı yönlü hareketler sergileyen dolar kuru, son haftalarda her yeni güne yeni bir rekor ile başlayarak tüm ekonomi piyasalarının bir anda tepetaklak olmasına sebep oldu. Doların önlenemeyen yükselişi karşısında derin bir darbe alan emtia piyasası da gündelik hayatta satışa sunulan ürünlere yeni zamların eklenmesine yol açtı.

Haftalar önce yakalamış olduğu agresif çıkışı halen sürdürmeye devam eden dolar kuru, para piyasalarını ve altın piyasasını etkilediği gibi emtia varlıklarının güncel seviyelerini de etkisi altına aldı. Yükselen dolar kuru karşısında bir yükselip bir gerileyen emtia varlıklarından birisi de kahve oldu. 
Son dönemlerde doların çizmiş olduğu yükselen grafiklere dalgalı grafikler ile cevap veren kahve, yeni günde 18,58 TL seviyesine ulaşmış olan dolar kuruna 217,70 dolar ile karşılık verdi. 

STARBUCKS AYIN İKİNCİ ZAMMINI DUYURDU!

kahve-tutkunlarini-uzen-haber-duyuruldu-starbucks-kahve-fiyatlarina-bir-ay-icerisinde-ikinc (2)

Dolar kurunun yükselişi karşısında dalgalı grafikler sergileyen kahve, ülke sınırları içerisinde faaliyet gösteren kahve firmalarının da fiyat listelerini değiştirdi. Ek olarak Türk Lirası’nın değer kaybı yaşıyor olmasının ve diğer faktörlerin de etkisi ile iyice yükselen kahve fiyatları, Starbucks tarafından ayın ikinci zammı ile duyuruldu. 

Hem ülkemizde hem de birçok dünya ülkesinde sıklık ile tercih edilen kahve firmalarından olan ABD merkezli Starbucks, yeni güne yeni bir zam haberi ile başladı. Dünyaca ünlü firma, kahve fiyatlarına bir ay içerisinde ikinci kez zam yapmak durumunda kaldığını belirtti. Starbucks’ın son zam açıklamasının ardından firma tarafından satışa sunulan kahvelerin fiyatlarında, bir önceki aya göre yüzde 70 oranında artış gözlendi.

STARBUCKS GÜNCEL KAHVE FİYATLARI 7 EKİM 2022

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

Starbucks tarafından duyurulmuş olan son zamdan sonra firmanın satışa sunmuş olduğu bazı kahve türlerinin güncel fiyatları şu şekilde açıklandı:

  • Americano: 44 TL
  • Türk kahvesi: 36 TL
  • Filtre kahve: 37 TL
  • Cappuccino: 49 TL
  • Latte: 49 TL
  • Mocha: 66 TL
  • Caramel Macchiato: 63 TL
  • White Chocolate Mocha: 68 TL