2018 yılından bu yana yürürlükte olan ve emekli vatandaşların maaşlarına ek olarak karşılıksız ödeme almalarını sağlayan promosyon uygulaması, yeni bir haber ile gündeme geldi. Kamu bankaları ile 3 yılda bir maaş ödemeleri protokolü imzalayan Sosyal Güvenlik Kurumu, söz konusu protokolün 1 Kasım tarihinde güncellendiğini ve buna bağlı olarak da kamu bankalarının ek ödeme tutarlarının değiştiğini ifade etti.

Mart 2020 tarihinde imzalanmış olan protokolün 1 Kasım 2022 tarihi itibari ile güncellenmesinden sonra Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan yeni bir promosyon kampanyası haberi geldi. Söz konusu promosyon kampanyasından yararlanmak isteyen ancak 3 yıllık sözleşme sürelerini tamamlamamış olan mevcut emekli müşterilerine seslenen kamu bankaları, başvuru yapılması durumunda cayma bedelinin otomatik olarak yeni tutardan düşüleceğini ve hesaplara ek ödeme girişinin yapılacağını ifade etti. Kamu kurumları henüz müşterisi olmayan emekli vatandaşlar için de promosyon kampanyalarının ayrıntılarını paylaştı. 

KAMU BANKALARINDAN PROMOSYON ÖDEMESİ ÇAĞRISI!

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

kamu-bankalarindan-emekli-promosyonu-cagrisi-5-bin-tllik-odeme-alabilmek-icin-son-basvuru-t (2)

Ülke genelinde hemen hemen her noktada şubeleri olmasının getirdiği avantaj ile vatandaşlar tarafından sıklık ile tercih edilen kamu bankaları, emekli vatandaşların da birincil tercihleri arasında yer almaya devam ediyor. Özel bankaların şubelerine ulaşım konusunda güçlük çeken emekli vatandaşlar, maaşlarını sıklık ile kamu bankalarından almayı tercih ediyorlar. 

Sene başından bu yana özel bankalardan gelen yüksek tutarlı promosyon haberleri karşısında kamu bankalarını da yakın takibe alan vatandaşlar, 750 TL’lik üst limitin ne zaman değişeceğini merak etmeye başladılar. Beklenen haber ise 1 Kasım 2022 tarihi itibari ile Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan geldi. Maaş ödemeleri protokolünün güncellendiğini belirten kurum, kamu bankaları aracılığı ile dağıtılacak olan promosyon tutarlarını şu şekilde sıraladı:

  • SGK maaşı 3.500 TL ve altı tutarlarda olanlara: 3.000 TL
  • SGK maaşı 3.500- 7.500 TL aralığında olanlara: 3.500 TL
  • SGK maaşı 7.500- 10.000 TL aralığında olanlara: 4.500 TL
  • SGK maaşı 10.000 TL ve üzeri tutarlarda olanlara: 5.000 TL

KAMU BANKALARINDAN EMEKLİ PROMOSYONU ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Kamu bankalarının herhangi birinden promosyon ödemesi alabilmek için maaş hesabının ilgili bankaya taşınması ve hesabın en az 3 yıl boyunca kurum bünyesinde kalacağına ilişkin taahhüdün verilmesi gerekmektedir.