Konut fiyatlarındaki artış ve bankaların yüksek faiz oranlarıyla konut kredisi vermeye başlamalarının ardından kamu bankalarından yeni oranlar duyurulmaya başladı. Konut kredilerine yönelik yapılan son düzenlemelerin ardından uygun oranlarla konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen birçok kişi için Halkbank’tan avantajlı kampanya duyuruldu. 

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası ile düşük faiz oranları, uygun vade ve ödeme seçenekleri sayesinde herkesin rahatça ev sahibi olmasını sağlıyor. Yüzde 1,20 faiz oranları dikkat çekiyor. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI 

O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı! O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı!

kamu-bankasi-konut-kredilerine-el-atti-konut-kredisi-faiz-oranlari-resmen-dibi-gordu-halkba (2)

Türkiye’nin önde gelen kamu bankası Halkbank, vatandaşların bütçelerine uygun konut kredisi olanaklarını duyurdu. Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında ister birinci el ister ikinci el konut satın alımlarında uygun oranlar sunulacak. 

1. el konut satın alımlarında geçerli olmak üzere ilgili kredi kampanyası kapsamında yüzde 1,20’den başlayan faiz oranları sunulacak. Bu kapsamda ayrıca vatandaşların bütçelerine uygun geri ödeme planlarından da yararlanması sağlanacak. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORNALARI 

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında birinci el konutlar için 100.000 TL kredide yüzde 1,20 faiz oranları uygulanmaktadır. 1 milyon 200 bin lira kredide ise faiz oranları yüzde 1,29 olarak hesaplanmıştır. 

İkinci el konut kredisi kapsamında ise 100 bin TL için yüzde 1,29 faiz oranları uygulanırken, 1 milyon 200 bin TL için faiz oranları yüzde 1,34 olarak örnek hesaplama tablosunda görülmektedir. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 

Avantajlı faiz oranlarından yararlanarak Halkbank konut kredisi kullanmak isteyenlere ister aylık eşit taksitli isterlerse kendi belirleyecekleri tutarda ödeme imkanları da veriliyor. Yapılan örnek hesaplamaya göre 120 ay vadede 100.000 TL konut kredisi için Halkbank yüzde 1,20 faiz oranları ile ayık sadece 1.576 TL taksitle kredi sunuyor. 

Yine birinci el konutlarda geçerli 120 ay vadeli ve 1 milyon 200 bin TL konut kredisi için aylık taksit oranı ise 19.714 TL olarak hesaplanmıştır.