Gündelik hayatın ekonomik şartlarını direkt olarak etkileyen olumsuz gelişmelerin halen varlıklarını koruyor olması, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulmuş olan ürünlere yeni zamların eklenmesine sebep oldu. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana devam eden bu zam döngüsü, vatandaşların ay sonlarını rahat bir şekilde getirememelerine yol açtı.

En temel ihtiyaçlarını dahi aylık gelirleri doğrultusunda karşılayamayan vatandaşlar, yeni dönemin ağır ekonomik şartlarına ayak uydurmakta güçlük çekmeye başladı. Artan enflasyon karşısında maaşlarına temmuz ayında yüzde 40’ın üzerinde zam yapılmış olanlar memurlar dahi, sene sonuna doğru maaş zamlarının hızla erimeye devam ettiğini bildirdi. Bu durum karşısında sessiz kalmamayı tercih eden Denizbank ise mevcut ihtiyaç kredisi ürünlerine bir yenisini daha eklediğini duyurarak yalnızca memurlar için avantajlı fırsatlar sunacağını ifade etti.

EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu! EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu!

DENİZBANK KAMU ÇALIŞANI KREDİ KAMPANYASI KASIM 2022

kamu-calisanlari-dikkat-denizbank-ozel-ihtiyac-kredisini-duyurdu-ust-limit-55-bin-tl (2)

Devam eden Rusya- Ukrayna savaşı ve başta FED yetkilileri olmak üzere diğer merkez bankası üyelerinin de şahin tonlu açıklamalarda bulunmaları, ekonomik göstergelerin olumsuz yönde değişmesine ve buna bağlı olarak da gündelik hayat şartlarının daha da ağırlaşmasına sebep oldu. Bu durum vatandaşların nakde olan ihtiyaçlarının artmasına sebep olurken bankaların da kredi kampanyalarını güncellemelerine yol açtı. Son güncelleme haberi ise Denizbank’tan geldi.

Sene başından bu yana giderek ağırlaşan ekonomik şartlara karşı tüketicilerin yanlarında yer almaya çalışan Denizbank, yeni bir kredi kampanyası daha geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu kampanyanın yalnızca kamu çalışanlarını kapsadığını ifade eden banka, ayrıntıları paylaştı.

Denizbank tarafından duyurulmuş olan memur kredisinin üst limiti 55 bin TL olarak belirlendi. Faiz oranının yüzde 2,66’ya sabitlendiğini ifade eden banka, kampanya kapsamında faydalanılabilecek olan azami vade sayısının 36 olduğunu belirtti. 

DENİZBANK KAMU ÇALIŞANI KREDİ KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Denizbank 55 bin TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu kamu çalışanı kredi kampanyasının örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 10 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 2,66
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Taksit tutarı: 480,52 TL