Kariyer planlarını kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzerine yapan milyonlarca aday, her dönemde olduğu gibi yeni dönemde devlet bünyesinde hizmet veren kurum ve kuruluşlar tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarını yakından takip etmeye devam ediyorlar. Bu kapsamda sene başından bu yana eksik kadrolarını belirleyerek personel alımı ilanlarını yayınlayan ve milyonlarca kişinin devlet himayesi altında görevlendirilmesini sağlayan kamu kurumları, 2023 yılına eksiksiz bir kadro ile girmek amacı ile çalışmalarını sürdürüyorlar.

2022 yılının tamamlanmasına oldukça az bir zaman kala yeni yıla sorunsuz ve eksiksiz bir kadro ile başlamak adına kadro tespitinde bulunan bazı kamu kurum ve kuruluşları, personel alımı ilanlarını güncelledi. Son dönemlerde eksik kadrolarını belirleyerek Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkan kamu kadrolarından ikisi daha ayrıntıları vatandaşlar ile paylaştı. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

İKİ KAMU KURUMUNDAN PERSONEL İSTİHDAMI DUYURUSU!

kamu-kurumlarindan-yeni-personel-alimi-ilanlari-toplamda-44-kisi-alinacak-resmen-duyuruldu (2)

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan iki kamu kurumu, devlet himayesinde görev almak isteyen adaylar tarafından yakın takibe alındı. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TÜRKPATENT tarafından yayınlanan ilanlar, kısa süre içerisinde arama motorlarında en çok sorgulanan konu başlıkları arasında yer aldı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanında, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere toplamda 30 yeni personel alınacağı bilgisi kaydedildi. 8 tekniker, 13 büro personeli, 4 programcı ve 5 mühendis alımı yapılacağını belirten bakanlık, istihdamın KPSS puanı dikkate alınarak gerçekleştirileceğini bildirdi. 

Bugün ilana çıkan bir diğer kurum olan TÜRKPATENT, sınai kurum bünyesine 14 mülkiyet uzman yardımcısı alınacağını bildirdi. 

KAMU PERSONEL ALIMI İLANLARINA NEREDEN BAŞVURU YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanına, e- Devlet Kariyer Kapısı ekranı üzerinden başvuru yapılabilmektedir. TÜRKPATENT tarafından yayınlanmış alım ilanına ise kurumun resmi internet sitesi üzerinden yine online olarak başvuru yapılabilmektedir.