Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 50 sözleşmeli teknik personel istihdam edileceğini duyuran Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), iş arayan vatandaşları heyecanlandırdı. 2023 yılının ilk alımını yapacak olan TİGEM, gerçekleştireceği yeni sözleşmeli personel alımına ilişkin detayları bugün Resmi Gazete aracılığıyla paylaştı. Resmi Gazete’de ilanın çıkmasıyla birlikte başvuruları da almaya başlayan TİGEM, adayların başvurularına ilişkin bilgi verdi.

Kamu personel alımları için yayınlanan ilanlar arasına bir yenisi de bugün eklendi. 2023 yılının ilk toplu işe alımını gerçekleştirecek olan TİGEM, sözleşmeli olarak alacağı teknik personelin pozisyonlarını açıkladı. Öte yandan TİGEM İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’nca yayınlanan Resmi Gazete ilanı kapsamında alım yöntemlerine ilişkin bilgi de yer aldı.

TİGEM, 50 PERSONEL ALIYOR

kamuda-is-arayanlar-dikkat-tigem-50-kisi-aliyor (2)

Tarla bitkileri, bitki koruma, tarımsal yapılar ve sulama, zootekni, veteriner hekim, tekniker (bilgisayar) ve veteriner sağlık teknisyeni olarak görevlendirileceği 50 yeni personel alacağını duyuran TİGEM, yaptığı açıklama kapsamında yeni alacağı personellerin taşra teşkilatında duyurdu. Alım yöntemine ilişkin de açıklama yapan TİGEM, personel alımlarında kullanılacak olan yöntemi duyurdu.

Resmi Gazete aracılığıyla yayınladığı ilanda açıkta olan pozisyonlara, yazılı ve sözlü sınav neticesinde açıktan atama gerçekleştirileceğini duyuran TİGEM, adayların başvurularını 17 Ocak 2023 tarihi ile 27 Ocak 2023 tarihi arasında TİGEM İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na yapabileceğini bildirdi. TİGEM hem posta yolu hem de fiziki başvuruları kabul edeceğini belirtti.

TİGEM SINAV TARİHİ BELLİ

Öte yandan sınav ile personel alımı yapacak olan TİGEM, yayınladığı ilanda sınava ilişkin de bilgi verdi. Giriş sınavının yazılı bölümünün 18 Mart 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleşeceğini duyuran TİGEM, Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (GAZİÖDM) Ankara’da ve tek oturumda sınavı yapacağını duyurdu.

Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir? Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir?

Sınavın yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adayları mezun olunan programa göre ilgili Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve atama yapılması planlanan pozisyon sayısının 10 katını geçmemek üzere sıralamaya tabi tutacağını yayınladığı ilanda bildiren TİGEM, son olarak yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların başvurularını 7 Şubat ile 20 Şubat 2023 tarihleri arasında yapacağını açıkladı.