Akşener'den Kılıçdaroğlu'na büyük toplantı öncesi ziyaret! Akşener'den Kılıçdaroğlu'na büyük toplantı öncesi ziyaret!

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel alımları devam ediyor. Bu kapsamda üniversiteler bünyesinde çeşitli kadrolarda alımlar gerçekleştirilirken, bir alım ilanı da Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden (KTÜ) geldi. Gelen açıklamalara göre KTÜ, 18 akademisyen alacak. Başvuru tarihleri ve başvuru adresi belli olurken, alımların yapılacağı kadrolar ve kontenjan sayıları da belli oldu. İşte detaylar…

BAŞVURU ADRESİ

TRT Haber’de yer alan habere göre Karadeniz Teknik Üniversitesi 18 akademisyen alacak. Söz konusu alımlar için başvurular 28 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek ve başvurular, üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek. KTÜ 18 akademisyen alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların, 28 Ekim tarihine kadar “online.ktu.edu.tr” adresi üzerinden ilgili kadrolara başvuruda bulunmaları gerekiyor.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE KONTENJANLAR

karadeniz-teknik-universitesi-18-akademisyen-alacak (2)

Karadeniz Teknik Üniversitesi 18 akademisyen alımına ilişkin yapılan açıklamaya göre Fen Fakültesine 1 profesör atanacak ve Mimarlık, Mühendislik ve Tıp fakültelerinde de 1’er doçent görevlendirilecek. Ayrıca ilana göre diğer kadro ve görevlendirmeler ise şu şekilde olacak:

  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 3 doktor öğretim üyesi,
  • Fen Fakültesine 2 doktor öğretim üyesi,
  • Tıp Fakültesine 2 doktor öğretim üyesi,
  • Of Teknoloji Fakültesine 2 doktor öğretim üyesi,
  • Mimarlık Fakültesine 1 doktor öğretim üyesi,
  • Mühendislik Fakültesine 1 doktor öğretim üyesi,
  • Arsin, Maçka ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarına 1’er doktor öğretim üyesi alınacak.

BAŞVURU TARİHİ VE DETAYLAR

Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek 18 akademisyen alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların, 28 Ekim 2022 tarihine kadar okulun resmi internet sitesi olan “online.ktu.edu.tr” adresi üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi daha önce de Haziran ayında 51 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirmişti. Söz konusu alımlarda ise 23 destek personeli, 10 hemşire, 5 sağlık teknikeri ile koruma ve güvenlik görevlisi, 2 büro personeli 1’er eczacı, fizyoterapist, röntgen teknisyeni, sosyal çalışmacı, veteriner hekim ve tekniker alımı yapılmıştı. Söz konusu alımlar için de yine başvurular resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmişti.