2 yılı aşkın süredir hayatımızda olan ve özellikle bağışıklık kuvveti üzerinde etkisini hissettiren koronavirüs, her ne kadar aşıları bulunmuş olsa da varlığını sürdürmeye devam ediyor. Havaların serinlemesi ile birlikte artan grip ve soğuk algınlığı vakalarına karşı vatandaşları uyaran bilim insanları, koronavirüsün halen aramızda olduğunun da unutulmaması gerektiğine dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde bilim insanları tarafından yapılan açıklamada “ikiz salgın” ifadesi kullanılarak hem grip ve soğuk algınlığı vakalarına hem de koronavirüs salgınına dikkat çekildi. Gribal virüslerin ve Covid- 19 virüsünün düşük bağışıklıkları sevdiklerini belirten uzmanlar, bu kapsamda beslenme düzenine ve beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesinin hayati öneme sahip olduğunu ifade ettiler. 

Artan stresli iş ve okul yaşantılarının yanı sıra geçim derdinin de devam ediyor olması, vatandaşların uyku ve yemek yeme alışkanlıklarını değiştirdi. Bu iki önemli başlığa dikkat edilmesinin hastalıklara direkt olarak davetiye çıkardığına dikkat çeken uzmanlar, doğadan gelen efsanevi kürü açıkladılar. Yalnızca iki içerik ile hazırlanabilecek olan kürün mikropları uzaklaştırdığını ifade eden uzmanlar, ayrıntıları paylaştılar. 

SOĞAN VE KARANFİLDEN GELEN SAĞLIK!

karanfil-ve-sogandan-gelen-mucizevi-fayda-size-nefes-aldiginizi-hatirlatacak-batirin-ve-mik (2)

Ezelden beri “doğal antibiyotik” olarak adlandırılan ve sayısız faydaya sahip olan soğan ile ilgili yeni bir araştırma daha ortaya kondu. Dünya Sağlık Örgütü’nün de soğanın öksürüğe iyi geldiğini kabul etmiş olması, yeni araştırmanın etkisini destekledi. 

Tüp Bebek Sonrası Doğal Yolla Hamile Kalma Şansı Az Tüp Bebek Sonrası Doğal Yolla Hamile Kalma Şansı Az

Alternatif tıpta yürütülen bir çalışmaya göre ortadan ikiye bölünmüş olan bir soğanın düz yerlerine en az 6 adet karanfilin batırılması durumunda, ortamda bulunan mikropların uzaklaştırıldığı ve nefes almanın kolaylaştığı bilgileri kaydedildi. 

SOĞAN KABUKLU MU OLMALI?

Özellikle nefes almakta güçlük çeken ve burnunu temizletmeyen küçük yaşta çocuklara sahip olan aileler tarafından tercih edilen bu yöntemde, soğanın kabuklu veya kabuksuz olmasının herhangi bir öneme sahip olmadığı bildirildi. Faydanın görülebilmesi için karanfil batırılmış olan soğanın, gece yatılacak olan odanın herhangi bir bölgesine yerleştirilmesinin yerli olduğu bilgisi kaydedildi.